2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Zināmi tautas deju kolektīvu skates rezultāti

Sestdien, 2023. gada 6. maijā, Smiltenes kultūras centrā norisinājās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” repertuāra pārbaudes skate. Tajā savu prasmi rādīja četri Valkas un divpadsmit Smiltenes novada tautas deju kolektīvi.

Ņemot vērā skates dalībnieka sniegumu un sagatavotību, žūrija novērtējusi Smiltenes novada kolektīvus:

  • Smiltenes kultūras centra jauniešu deju kolektīvs “Buki”, vadītāja Ieva Atare – I pakāpe A grupā (55,7 punkti);
  • Blomes tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Atspēriens”, vadītāja Evita Kaķīte – Brasa – I pakāpe B grupā (53,0 punkti);
  • Raunas kultūras centra jauniešu deju kolektīvs “Trejdeviņi”, vadītāja Madara Podniece – II pakāpe B grupā  (49,7 punkti);
  • Smiltenes Bērnu un jauniešu interešu izglītības centra jauniešu deju kolektīvs “Buku studija”, vadītāja Ieva Atare – I pakāpe C grupā (41,5 punkti); 
  • Grundzāles kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Rieda”, vadītāja Inga Ķestere  – II pakāpe C grupā (35,0 punkti);
  • Smiltenes tehnikuma jauniešu deju kolektīvs “Amatnieki”, vadītāja Anda Kalniņa – III pakāpe C grupā (34,3 punkti); 
  • Smiltenes kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ieviņa”,  vadītājs Reinis Rešetins – Augstākā pakāpe D grupā (55,0 punkti); 
  • Palsmanes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Cīrulis”, vadītāja Aija Zeibote – I pakāpe D grupā  (51,3 punkti);
  • Apes pilsētas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Metenis”, vadītāja Lāsma Skutāne – Augstākā pakāpe E1 grupā  (45,0 punkti); 
  • Grundzāles kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rieda”, vadītāja Inga Ķestere – I pakāpe E1 grupā (42,2 punkti); 
  • Virešu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Virši”, vadītāja Svetlana Spalviņa – II pakāpe E1 grupā  (38,7 punkti); 
  • Blomes tautas nama senioru deju kolektīvs “Nadele”, vadītāja Inga Ķestere – I pakāpe F1 grupā  (42,3 punkti) .

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs – Jānis Purviņš, žūrijas priekšsēdētājs, deju svētku virsvadītājs, horeogrāfs, deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” mākslinieciskais vadītājs. Komisijas eksperti: Maruta Alpa, Latvijas Nacionālā kultūras centra latviešu skatuviskās dejas eksperte, lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” projekta vadītāja; Dagmāra Bārbale, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja; Zanda Mūrniece, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Tukuma novada deju kolektīvu virsvadītāja; Gunta Skuja, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Siguldas, Saulkrastu, Ādažu, Ropažu novadu deju kolektīvu virsvadītāja.

Lepojamies ar mūsu kolektīviem, kuri visi ir Dziesmu un Deju svētku dalībnieki!

Tiekamies svētkos!

Foto: Toms Brencis

Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciālists