2023. gada 28. sept.
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Brantu un Smiltenes pagastu kultūra

Amatiermākslas kolektīvi Brantu un Smiltenes pagastos

Kolektīva nosaukums Vadītājs  Kontakti Mēģinājumi
Brantu pagasta senioru deju grupa “Vējiem līdz” Ausma Laganovska 26346242 Pirmdienas
Brantu pagasta līnijdeju grupa “Kantrī ritmi” Edīte Laure 28692260

Trešdienas,  svētdienas

Smiltenes pagasta senioru deju grupa “Smiltesele” Ženija Daudziete 26229318 Pirmdienas
Smiltenes pagasta līnijdeju grupa “Forever Live” Inguna Rudzīte 20226186 Ceturtdienas

Nozīmīgākie pasākumi

Valsts svētku pasākumi
Svinam un godinām Latvijas valsts svētkus ar amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos, kas arī ir kā atskaites koncerts pagasta iedzīvotājiem par padarītajiem darbiem un apgūtiem jauniem priekšnesumiem.
Amatiermākslas kolektīvu sadraudzības pasākumi
Ik gadu kolektīvi organizē sadraudzības pasākumus ar priekšnesumiem un kopīgu sadancošanos vai sadziedāšanos. Šajos pasākumos satiekas Smiltenes novada, tuvāko kaimiņu pagastu kolektīvi un tālāki viesi, lai apmainītos ar pieredzi un parādītu savu sniegumu.
Vasaras Saulgriežu pasākums
Katru gadu 21.jūnijā Smiltenes pagasta Līgo kalnā notiek Vasaras Saulgriežu pasākums ar latviskām tradīcijām: dažādiem rituāliem, latvju dančiem, rotaļām un citām aktivitātēm, kas palīdz uzturēt mūsu senču mantojumu un nodot to tālāk nākamām paaudzēm.
Amatierteātru viesizrādes
Brantu un Smiltenes pagastu iedzīvotāji ļoti ciena amatierteātra mākslu un vienmēr priecājas par iespēju iepazīties gan ar Smiltenes novada, gan kaimiņu novadu amatierteātru viesizrādēm. Katru gadu ar nepacietību tiek gaidīta Brantu pagasta amatierteātra “Sandals” pirmizrāde.
Ražas svētki
Godinot Brantu un Smiltenes pagasta lauksaimniekus, katru gadu tiek rīkots svinīgs pateicības pasākums ar balti klātiem galdiem, dažādiem priekšnesumiem un balles mūziku.
Dažādi pasākumi bērniem
Lieldienās un Ziemassvētkos aicinām mazākos pagasta iedzīvotājus ar vecākiem, brāļiem, māsām un vecvecākiem uz kopīgiem pasākumiem ar radošām darbnīcām, rotaļām, dejām un koncertiem.
Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumi
Šajos pasākumos sanākam, lai būtu kopā un satiktos svētkos, atskatītos uz iepriekšējā gada spilgtākajiem notikumiem, apsveiktu viens otru un novēlētu laimes jaunajā gadā.
Izstādes un semināri
Reizi gadā SIA “Vidzemīte” kluba telpās sadarbībā ar Smiltenes mākslas skolu vai citiem māksliniekiem tiek rīkotas dažādu tehniku mākslas darbu izstādes. Lauku atbalsta dienests organizē dažādus seminārus lauksaimniekiem.
Radošās darbnīcas
Uzklausot Brantu un Smiltenes pagasta iedzīvotāju vēlmes, tiek organizētas dažādas radošās darbnīcas: linu kreklu šūšana pēc senajām piegrieztnēm, kroņu darināšana dažādās tehnikās. Arī turpmāk, iespēju robežās, nodrošināsim interesantas radošās aktivitātes.