2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Smiltenes kinozāle

Kino izrādīšanai Smiltenē ir sena vēsture, tā ir gluži kā Smiltenes tradīcija, jo jebkuros laikos ļaudis un vietējās varas vīri savā pilsētā vēlējušies rast iespējas kinofilmu baudīšanai.

Pagājušā gadsimta sākumā kino Smiltenē iesākās ar paretām izrādēm Kelpīšu šķūnī, kur ļaudis paši sanesa solus un krēslus, bet visiem aizmugurē tarkšķēja projektors. Pieticīgo ēku iznīcināja kara ugunis. Kino ēru ar varenu soli turpināja apņēmīgā smilteniete Anna Andrejeva, kura 1926.gadā atvēra savu stacionāro kinematogrāfu “Atpūta”. Šo gadu var atzīmēt kā Smiltenes kino dzimšanas gadu. Ēka nodega 1944.gadā. Kādu laiciņu filmas izrādīja Baznīcas laukuma ēkā, kur tagad atrodas bibliotēka. Pēc tam pilsētas saimnieki nolēma kino vajadzībām atjaunot nodegušo Smiltenes ev.lut. draudzei piederošo māju Gaujas ielā (tagadējā sporta skola). 1949.gadā ēka bija pilnībā pārbūvēta stacionārā kino vajadzībām, un kinoteātri nosauca par “Gaisma”. Kinoteātrī filmas izrādīja līdz 1963.gadam. Kad tā gada rudenī atvērās kinoteātris “Kosmoss” jaunuzceltā kultūras nama – kino kompleksā, tad sākās platekrāna filmu izrādīšana.

Šajā vietā kinoteātris atrodas arī mūsdienās. 2011. gadā kopā ar kultūras nama renovāciju lielajā atjaunotnē iesaistīja arī kinoteātri. Pēc trim gadiem, ar novada domes atbalstu, kinoteātrim iegādājās tam laikam jaunāko, digitālo aparatūru, un jaunā kino ēra Smiltenē varēja sākties un nelielais, 83 vietu, kinoteātris ar ērtajām sēdvietām joprojām turpina savu darbu, piedāvājot skatītājiem jaunākās, dažāda žanra filmas. 

Kontaktinformācija:

Adrese: Gaujas iela 1, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729
Biļešu kases tālrunis: +371 28343415
E-pasts: [email protected]
Biļetes ir iespējams iegādāties bezrindas.lv  kā arī Smiltenes KC biļešu kasē.

Biļešu kases darba laiks:

  • Pirmdiena: 8.00-19.00
  • Otrdiena: 8.00-19.00
  • Trešdiena: 8.00-19.00
  • Ceturtdiena: 8.00-19.00
  • Piektdiena: 8.00-19:00
  • Sestdiena: stundu pirms pasākuma vai kino seansa.