2024. gada 28. maijs
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Blomes Tautas nams

Blomes Tautas nams pēc Blomes muižas ēkas rekonstrukcijas tika atklāts un iesvētīts 1936.gada 15. septembrī un darbojas līdz šodienai. Blomēnieši visos laikos ir bijuši čakli dziedātāji, dejotāji, teātra spēlētāji un rokdarbnieki. Pēc dažādām reformām tautas nama trīs stāvi ir pilnībā apdzīvoti. Lielā zāle ir bagāta ar 120 sēdvietām un velvju, jeb teātra zāle ar 50 sēdvietā. Ēkā tiek saglabāta īpašā muižas aura ar plašajām kāpņu telpām un puspagraba istabām. Remontu gaida tautas nama fasāde un darbi notiek pils priekšas skvērā.

Kontaktinformācija

Vadītāja: Gita Skadiņa

Adrese: Dzirnavu iela 1, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads, LV4707
Tālrunis: 26667196
E-pasts: [email protected]

Darbinieki Amats
Vitauts Celms Iekārtu operators
Aida Rudzīte Ēkas uzraugs

Amatiermākslas kolektīvi, pulciņi

Kolektīvs Vadītājs Kontakti   Mēģinājumi
Jauniešu deju kolektīvs “Atspēriens” Evita Kaķīte – Brasa 29753885   Piektdienas, sestdienas
Sieviešu vokālais ansamblis “Ieklausies” Juris Krūze 26418990   Ceturtdienas
Vīru vokālais ansamblis “Herakleum” Juris Krūze 26418990   Ceturtdienas
Senioru deju kopa “Papardes” Ženija Daudziete 26229318   Ceturtdienas
Blomes SIA / strādnieku un inteliģences apvienības/ amatierteātris Gita Skadiņa 26667196   Pirmdienas, trešdienas
Novusa pulciņš Mārtiņš Kalns 20263844   Ceturtdienas
Rokdarbnieču kopa “Blumenhof” Līga Kondratoviča
Inese Puriņa
25988222
29417396
  Otrdienas, trešdienas, ceturtdienas
Amatierteātris “Branti” Gita Skadiņa 26667196   Otrdienas, ceturtdienas

Nozīmīgākie pasākumi

“Satiec savu meistaru”
“Satiec savu meistaru” Blomē notiek katru pavasari. LNKC organizētajā pasākumā piedalās “Blumenhof” rokdarbnieces ar gadā veikto izstādi, tematiska muzeju ekspozīcija, viesmākslinieku izstādes. Meistarklases dziju krāsošanā, krustdūrienu tehnikā, tapošanā, celaiņu aušanā un lekcijas.
“Blomes Cālis”
“Blomes Cālis” katru gadu pulcē mazuļus uz pavasara koncertu- konkursu. Cālīšu nemainīga krustmāte ir Arta Egle.
“Pavasara gadatirgus”
“Pavasara gadatirgus” notiek pie brīvdabas estrādes “Jeberos”. Katru gadu Mātes dienā tiek aicināti tirgoties un pirkt gribētāji un aicināti tiek arī apkārtējo pagastu deju kolektīvi iedimdināt estrādi un sveikt savas māmiņas svētkos. Bieži viesi mums ir Raunas, Grundzāles, Bilskas kolektīvi. Un protams viesus laipni uzņem Blomes tautas nama ‘’Atspēriens’’.
“Līgo dienas” ieskandināšana
“Līgo dienas” ieskandināšana kopš kolhoza laikiem ir noteikta 22. jūnijs. Pašdarbnieku koncerts ir goda lieta un tai seko zaļumballe un ugunskuru nakts.
“Lilliju plaukumā”
Pasākums pulcē senioru deju kolektīvus no visas Vidzemes. ‘’Jeberlejas’’ estrādē vienlaikus var dejot pat seši kolektīvi, kurus saliedē ilggadējā pašmāju dejotāju vadītāja Ženija Daudziete.
“Tracis pirms skolas”
“Tracis pirms skolas” notiek pie Blomes tautas nama augusta beigās un ir gaidīts pasākums skolas un pirmsskolas vecuma bērniem. Piepūšamās atrakcijas brīvā dabā….kas var būt labāks!
“Kāpostu skābēšanas balle”
“Kāpostu skābēšanas balle” ar lauku kapellu un kāpostu zupas strēbšanu iet plašumā un ir guvusi apkārtējo pagastu ievērību. ‘’Saskābē tautas nama vajadzībām un pašam’’ – tāda varētu būt pasākuma devīze.
Valsts Dzimšanas dienas svinības
Valsts Dzimšanas dienas svinības nemainīgi ir gada gaidītākais pasākums. Kopā ar pagasta pārvaldi katru gadu suminām blomēniešus – labu darbu darītājus, goda ģimenes …. Pasākums izvēršas kā lielas ģimenes balle – ar labu mūziku pie svētku galda.
“Adventa koncerts’’
“Adventa koncerts’’ notiek pēdējā Adventa svētdienā. Katru gadu pie mums viesojas kori ‘’Pakalni’’ un ‘’Rauna’’. Pašmāju sieviešu un vīru vokālie ansambļi un Blomes amatierteātra aktieri rada Ziemassvētku noskaņu un kur nu vēl skābu kāpostu / pašu skābēto/ ēšana un rotaļās iešana.