2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Sadraudzības pilsētas


Willich (Vācija)

Villiha (Willich) ir pilsēta Vācijā. Tā atrodas netālu no Diseldorfas un aptuveni 30 kilometru attālumā no robežas ar Nīderlandi. Pilsēta dibināta 1970.gadā no vairākiem ciematiem – Willicha, Anrath, Schiefbahn un Neersen. Villiha hronikās pirmo reizi minēta 12.gadsimtā.

Sadraudzības vienošanās ar Vācijas pilsētu Villihu (Willicha) noslēgts 2002.gada 15. novembrī ar mērķi attīstīt un uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, piemēram, pilsētas attīstības nodaļu, skolām, bērnudārziem utt.

2017.gada 22.jūnijā, lai stiprinātu savstarpējo sadarbību,  tika parakstīts partnerības līgums starp Smiltenes novada domi un Villihas pilsētas pašvaldību. Parakstot līgumu par partnerību, tiek radīta iespēja stiprināt Eiropas vienotību, ciešāku sadraudzību un sadarbību starp Latvijas un Vācijas tautām. Līgums palīdzēs veicināt abu pašvaldību attīstību. Tā ir iespēja abām pašvaldībām paplašināt un stiprināt sadarbību ekonomikas, sociālās, kultūras, izglītības un sporta jomās, veicināt kontaktus starp vietējiem iedzīvotājiem, valsts un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem, kā arī nevalstiskajām organizācijām, lai tādējādi atbalstītu Eiropas saliedēšanas procesu. 

www.stadt-willich.de


Wiesenbacha (Vācija)

Sadraudzības līgums ar Vācijas pilsētu Vīzenbaku (Wiesenbacha) noslēgts 2001.gada 12. oktobrī ar mērķi veicināt informācijas apmaiņu komunālo iestāžu darbībā pilsētu saimniecības attīstībā, nosakot katru gadu kopīgus sadarbības pasākumus, kā arī atbalstīt un veicināt iedzīvotāju un dažādu biedrību (īpaši jauniešu) tikšanos.

www.wiesenbach-online.dePisek (Čehija)

Pisek ir pilsēta Čehijā, Dienvidbohēmijas reģionā. Platība – 63,22 km2. Iedzīvotāju skaits – 29 801 (2005.g.).

Sadraudzības līgums ar Čehijas pilsētu Piseku noslēgts 2004.gada 29. aprīlī ar mērķi attīstīt un stiprināt draudzīgas attiecības starp sadraudzības pilsētām.

www.mesto-pisek.cz


Pustomiti (Ukraina)

Pustomiti ir pilsēta Ukrainas rietumos, netālu no robežas ar Poliju, Slovākiju un Ungāriju.

Sadraudzības līgums ar Ukrainas pilsētu Pustomiti noslēgts 2005.gada 28. jūlijā ar mērķi attīstīt un uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem un struktūrvienībām, piemēram, pilsētas attīstības nodaļu, skolām, bērnudārziem, kā arī īpaši veicināt iedzīvotāju un apvienību (īpaši jauniešu) tikšanos.

www.pustomyty.gov.ua


Ļviva (Ukraina) 

Sadraudzības līgums ar Ukrainas pilsētu Ļvivu noslēgts 2011. gada 11. maijā ar mērķi veicināt sadarbību ekonomikas, izglītības, kultūras, ekoloģijas, sporta un tūrisma jomās.

www.city-adm.lviv.ua


Drohobiča (Drohobych), Ukraina

2014.gada 8.novembrī noslēgts sadraudzības līgums ar Drohobičas pilsētu.  Sadraudzības līgums paredz veicināt sadarbību starp pašvaldībām un to iestādēm izglītības, kultūras, sporta, tūrisma, vides aizsardzības, sociālās aizsardzības, jaunatnes politikas un vispārējās ekonomikas attīstības jomās.

https://drohobych-rada.gov.uaRovigo (Itālija)

 

Rovigo ir pilsēta un komūna Veneto reģionā ZA Itālijā. Pilsēta atrodas 80 km attālumā no Venēcijas.Iedzīvotāju skaits – 52 206 (2009.g.).Platība – 108 km2.

Sadraudzības līgums ar Itālijas pilsētu Rovigo noslēgts 2011.gada 27. aprīlī ar mērķi stiprināt jau pastāvošās draudzīgās attiecības un veicināt plašāku sadarbību ekonomikas, sociālās, kultūras un jauniešu sadarbības jomās, kā arī veicināt pieredzes apmaiņu starp abiem reģioniem.

www.comune.rovigo.itPincara (Itālija)

Pincara – pilsēta un komūna Veneto reģionā, ZA Itālijā. Iedzīvotāju skaits – 1298 (2004.g.). Platība – 18km2. Pilsēta atrodas 70 km attālumā no Venēcijas.

Sadraudzības līgums ar Itālijas pilsētu Pinkaru (Pincara) noslēgts 2002.gada 16. novembrī ar mērķi stiprināt draudzīgas attiecības starp sadraudzības pilsētām.

www.comune.pincara.ro.it


Steinkjer (Norvēģija)

Steinkjer (Norway)– ir pilsēta Nord-Trøndelag apgabalā, Norvēģijas vidienē.

www.visitinnherred.com


Donnery (Francija)

 

www.donnery.fr

  
Pāvilosta (Latvija)

Pāvilosta ir maza pilsētiņa Latvijas rietumos pie jūras. Tās vēsture aizsākusies līdz ar ostas izbūvi Sakas upes grīvā. Nosaukumu (Paulshafen) tā ieguvusi 1879. gadā, kad Upesmuižas īpašnieks fon Lilienfelds piešķīra vēl neesošajai pilsētai sava brāļa Paula vārdu. Pilsētas tiesības Pāvilosta ieguva tikai 1991. gadā. Pāvilostas apkārtnei raksturīga neskartā piekrastes daba. Ar dabiskiem piekrastes biotopiem varam iepazīties jau dažu minūšu gājiena attālumā no pilsētas centra.

www.pavilosta.lv