2022. gada 22. maijs
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Pasākumi

Smiltenes novadam ir atpazīstamas tradīcijas riteņbraukšanā, autosportā, futbolā, orientēšanās sportā, vieglatlētikā, notiek vietēja un starptautiska mēroga sporta pasākumi un sacensības.

Skriešanas seriāls “Tepera takas”

Skriešanas seriāls „Tepera takas” mērķis ir Smiltenes un tās apkārtnes iedzīvotāju veselības stiprināšana un fizisko īpašību attīstīšana, kā arī veselīga dzīvesveida un sporta popularizēšana. Pasākuma būtība ir maksimāli demokratizēt iedzīvotāju iespējas nodarboties ar skriešanu.
 
Pasākums radies jau deviņdesmito gadu sākumā un risinājies apmēram 10 gadus. Iepriekš seriāla organizēšanu veica Andris Sijāts, Aldis Lapiņš un Kitija Klempnere. Kopš  2010.gada seriāla atjaunošanas ideja ir atjaunota. 
 
Seriāls ik gadu notiek 10 kārtās un balvas saņem ikviens dalībnieks, kurš piedalījies vismaz septiņās kārtās. Skrējiens notiek pie Tepera ezera mežā un standarta distances ir 1, 3 un 5 km. Dalībnieki tiek sadalīti attiecīgās vecuma grupās, lai rezultāti būtu objektīvi. 

1.maija “Top!” ielu stafetes

Ielu stafešu pirmsākumi meklējami 1998.gadā. Laika gaitā stafetes ir ievērojami attīstījušās un kļuvušas par vienu no visapmeklētākajiem aktīvās atpūtas pasākumiem ne tikai Smiltenē, bet arī Vidzemē. 1.maija „top!” ielu stafetes katru gadu pulcē vairāk nekā 1000 skrējējus dažādās vecuma grupās no Smiltenes, Valkas, Strenču, Apes, Beverīnas novadiem, kā arī Valmieras un Valgas.

Sacensību mērķis ir veicināt Smiltenes novada un citu Vidzemes mācību iestāžu skolēnu un pirmsskolas vecuma bērnu iesaistīšanu veselīgās, emocionālās sporta aktivitātēs. Stimulēt savas klases, skolas vai pilsētas patriotismu, rosināt uz sporta aktivitātēm arī pieaugušos.

Sacensības notiek komandu vērtējumā. Izņēmums ir pirmsskolas un pirmo klašu skrējēji, kas bez laika kontroles veic 300 – 400 metru distanci. Tikmēr pārējie dalībnieki sacenšas komandu ieskaitē sešās vecuma grupās. Skolu stafešu komandā startē trīs zēni un trīs meitenes. 

Sacensības organizē Smiltenes sporta centrs sadarbībā ar Smiltenes novada domi un veikalu tīklu „top!”. 

Smiltenes novada sporta svētki

Smiltenes novada sporta svētku mērķis ir rosināt novada iedzīvotājus un organizācijas iesaistīties sportiskās aktivitātēs, popularizēt sportu kā veselību stiprinošu, relaksējošu un emocionālu nodarbi.

Sporta svētki tradicionāli tiek organizēti pēdējā augusta sestdienā un katru gadu norisinās kādā no novada sporta bāzēm. 

Pasākums ik gadu tiek pavadīts sportiskā un draudzīgā atmosfērā, kur sacenšas novada uzņēmumu, organizāciju, iestāžu vai draugu komandas par gada sportiskākās komandas titulu. 

Sacensību programmā tiek iekļauti dažādi sporta veidi, kur  svarīga ir komandas saliedētība, dalībnieku precizitāte un ātrums. 

 

Tautas skrējiens “Smiltenes apļi”

Jau kopš 2000. gadu sākuma Smiltenē notiek tautas skrējiens “Smiltenes apļi”, kas pulcē visdažādākā vecuma skrējēju. Skrējiena mērķis ir popularizēt skriešanu, kā veselību nostiprinošu un fizisko spēju attīstošu nodarbi.

Skrējiens ik gadu norisinās oktobra pirmajā nedēļas nogalē Smiltenē, pulcējot vairāk kā 100 Vidzemes novadu skriešanas entuziastus.  Tautas skrējiens “Smiltenes apļi” atbilstoši vecuma grupām norisinās trīs distancēs: 3,3; 6,6 un 9,9 kilometri. Trase dalībniekiem ir ļoti interesanta, jo tā ved ne tikai pa Smiltenes centru un Veco parku, bet arī gar Vidusezeru un Tepera ezeru. 

Smiltenes novada Gada balva Sportā

Smiltenes novada Gada balva sportā mērķis ir novada sportistu, komandu, treneru un sacensību rīkotāju gūto panākumu popularizēšana, kā arī sporta sabiedrības vienošana.

Pasākums ik gadu norisinās janvārī, kur svinīgajā apbalvošanas ceremonija tiek pasniegtas balvas vairākās nominācijās.

Balvu ieguvēji tiek noteikti divos veidos:

  • nominācijām – gada populārākais amatieru sportists un gada populārākais sporta notikums tiek organizēts līdzjutēju balsojums;
  • nominācijās – gada labākais sportists, labākais jaunais sportists, labākā jaunā sportiste, labākā komanda, labākais tehnisko sporta veidu pārstāvis, sporta veterāns un balvas par mūža ieguldījumu saņēmējus – balvu ieguvējus nosaka žūrija, kurā iekļauti Smiltenes novada Sporta Attīstības padomes locekļi, Smiltenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas treneri, kā arī mediju pārstāvji.