2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Remigrācija

Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, nodrošinot vienu reģionālo koordinatoru katrā plānošanas reģionā. Koordinatori palīdz tautiešiem atgriezties mājās, bet pašvaldībām – atgūt savus iedzīvotājus.

Ikvienam interesentam ir iespēja bez maksas saņemt reģionālā koordinatora konsultāciju par sev aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā konkrētā reģionā. Koordinators vienlaikus ir atbalsta persona, kas palīdz ārvalstīs esošajiem tautiešiem attālināti izvērtēt priekšrocības pārdomātam lēmumam, kā arī sagatavoties, lai veiksmīgi atgrieztos Latvijā.

Katram remigrantam ir individuālas vajadzības un apstākļi, kas jāņem vērā, tādējādi saziņas gaitā tiek apzināti visi interesējošie jautājumi, uz kuriem koordinators Latvijā palīdz rast atbildes, nepieciešamības gadījumā sadarbojoties arī ar pašvaldības un valsts iestādēm.

Kopš 2018.gada maija arī Smiltenes novads aktīvi iesaistās remigrācijas projektā, ar mērķi sniegt informatīvu atbalstu, lai veicinātu novadnieku un tautiešu atgriezšanos Latvijā un Smiltenes novadā.

Par dzīvesvietas, darba, izglītības vai jebkuriem citiem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā vai dzīves uzsākšanu Smiltenes novadā, aicinām sazināties ar Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistiem: [email protected]

Remigrācijas koordinators Vidzemē

Reģionālais remigrācijas koordinators tautiešiem, kuri plāno atgriezties Latvijā, palīdz ar praktisku informāciju un ieteikumiem jautājumu risināšanā.

Kontaktinformācija saziņai:

E-pasts: [email protected]

Tālr.: +371 29374285

Vairāk informācijas www.vidzeme.lv

Noderīga informācija atgriežoties

Vidzemes plānošanas reģions ir apkopojis informāciju par jautājumiem, kas varētu būt īpaši aktuāli īsi pirms vai tūlīt pēc atgriešanās uz dzīvi Latvijā.

Uzzini vairāk par uzņēmējdarbības uzsākšanu, darba, izglītības iespējam, dzīvesvietas deklarēšanu un citām aktualitātēm www.vidzeme.lv

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES darba mobilitātes konsultanti, balstoties uz savu darba pieredzi, ir apkopojuši vairākus ieteikumus tiem mūsu valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno atgriezties Latvijā.

EURES konsultantu ieteikumi aplūkojami ŠEIT

“Palīdzam atgriezties pašu sētā”

Mājas lapā www.paps.lv iespēja uzzināt aktuālo informāciju un sazināties ar Latvijas reģionu koordinatoriem!

Dzīvoju un strādāju Smiltenes novadā!

Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi Smiltenes novadā

Smiltenes novads ir viena no Latvijas pašvaldībām, kurā tiek domāts un plānots par remigrācijas procesa vecināšanu. To veicinājusi pašvaldības kopējā aktivitāte un izvēlētie virzieni, kā arī  iesaistīšanās Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas un Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas pilotprojektā 2018.gadā un izsludinātajā konkursā 2019.gadā. 

Plašāka informācija par konkursu ŠEIT.