Kultūra
Smiltene

Sagaidot 2024./2025. mācību gadu, Smiltenes novadā piedāvājam izbaudīt un uzņemt pozitīvu enerģiju jaunajam mācību cēlienam, apmeklējot gan sporta, gan kultūras norises.

30. augusts, piektdiena

• Pulksten 12.00 pārgājiens "Prieka meklējumos" Silvā.
  • Pulksten 14.00 “Lejas Varicēnos” biedrība "Smiltenei un Latvijai" aicina uz vienas dienas pasākumu "Diena sev".
  • Pulksten 16.00 pie Smiltenes kapu kapličas sāksies ekskursija pa Smiltenes pilsētas kapiem – ievērojamo smilteniešu atdusas vietas un dzīves stāsti.
  • Pulksten 16.00 un 18.30 Smiltenes Kultūras centra Kino zālē piedzīvojumu animācijas filma "Straume".
  • Pulksten 19.00 Smiltenes Kultūras centra mazajā zālē notiks komandas "Smiltene Alternative" veidotais koncerts jauniešiem "Atpakaļ uz skolu".

31. augusts, sestdiena

• Pulksten 10.30 Tepera pludmales volejbola laukumos "Volejbola turnīrs" jauniešiem.
  • Pulksten 17.00 Tepera stadionā norisināsies "Optibet" Nākotnes līgas 18. kārtas spēle, FK "Smiltene/BJSS" uzņems JFK "Ventspils" komandu.
  • Pulksten 19.00 Trapenes Kultūras namā  alternatīvās teātra grupas "Trakiem pieder pasaule" (Variņi) izrāde "Krizdoļu vīns".

Izstādes

• Trapenes Kultūras nama mazajā zālē līdz 30. septembrim skatāma Trapenes rokdarbnieču uz rāmja austo lakatu izstāde "Rudens kaleidoskops".
  • Septembra mēnesī Apes Kultūras centra foajē apskatāma biedrības "Cerību spārni" ceļojoša izstāde "Mēs esam un varam".
  •  Līdz 20. septembrim Smiltenes Kultūras centrā Latvijas Nacionālais arhīva izstāde "Baltijas ceļš dokumentos, atmiņās, sirdīs".
  •  Raunas ceplī – keramiķa Jēkaba Drandas 171 dzimšanas dienas atcerei veltītā keramikas darbu konkursa “Ko tie tur ar tiem māliem!” izstāde. Piedalās Mākslas skolu audzēkņi no visas Latvijas, tostarp Smiltenes Mākslas skolas.
  • Latvijas mākslinieku savienības muzeja starptautiskajā mākslas un izglītības centrā “Zvārtavas pils” – izstādē "Plenērs 2024" apskatāmi Gaujienas mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņu darbi un skices.
  • Raunas bibliotēkā – līgatnietes Valdas Bomikas čunčināšanas tehnikā darināto gleznu izstāde.
  • Smiltenes bibliotēkā – Smiltenes Mākslas skolas šī gada absolventu tekstiltehnikas darbu izstāde "Mana pasaule – šodien un rīt".

Informāciju sagatavoja: Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas Komunikācijas speciāliste