Vide
baneris

Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskā nodaļa mudina iedzīvotājus pievērst uzmanību savā īpašumā esošajiem kokiem un krūmiem, īpaši to lapotnēm un zariem, kas var radīt bīstamas situācijas ietvju un brauktuvju tuvumā – traucējot gājēju un velosipēdistu kustībai, kā arī radīt redzamības problēmas autovadītājiem. Veidojot sakoptu un drošu vidi mums visiem, aicinām īpašniekus iepriekš minēto situāciju gadījumā apzāģēt kokus un to zarus.

Saskaņā ar Smiltenes novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr. 10/24 “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Smiltenes novadā”, īpašniekam sev piederoši krūmi, dzīvžogs un koku lapotnes vainags gar ietvēm un brauktuvēm ir jāapzāģē:

• līdz 2,3 metru augstumam gar ietvēm, ja zari traucē gājējiem;
  • virs brauktuvēm līdz 4,5 metru augstumam no zemes.

Tas ir svarīgi, lai nodrošinātu gan gājēju, gan transportlīdzekļu drošību. Vienlaikus atgādinām, ka bīstami un traucējoši koki ir jānozāģē atbilstoši drošības prasībām.

Savlaicīgi veicot koku un zaru apzāģēšanu, kopā izdosies padarīt mūsu novada pilsētas un pagastu teritorijas ne vien vizuāli patīkamākas, bet arī drošākas.

Sagatavoja: Santa Sinka, Komunikācijas nodaļas vadītāja