Apes pagasta ēka

2024. gada jūnijā Smiltenes novada pašvaldība kopā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja vienošanos par projekta “Energoefektivitātes pasākumu īstenošana pašvaldības ēkā Tirgus ielā 5, Apē” 1.2.1.3.i.0/1/23/A/CFLA/063  īstenošanu.

Projekta mērķis ir veikt energoefektivitātes pasākumus Smiltenes novada pašvaldības ēkā Tirgus ielā 5, Apē, tādējādi samazinot ikgadējo primārās enerģijas patēriņu un sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu.

Smiltenes novada pašvaldības ēka Tirgus ielā 5, Apē, nodota ekspluatācijā 1930. gadā. Kopējā platība ir 348 m2. Ēka ir divos stāvos, kur pirmajā stāvā atrodas Smiltenes novada Sociālais dienests un otrajā stāvā ir Smiltenes Mūzikas skolas izglītības programmas filiāle. Projekta laikā, atbilstoši veiktajam energosertifikātam, ir plānots veikt energoefektivitātes uzlabošanas aktivitātes Tirgus ielā 5, Apē.  Projekta realizācijas rezultātā uzlabosies ēkas tehniskais stāvoklis un tiks rasts sociāli ekonomisks ieguvums, jo tajā būs komfortabli strādāt gan darbiniekiem, gan uzturēties skolēniem.

Projekta mērķis un tajā plānotie pasākumi atbilst specifiskā atbalsta mērķim – uzlabot pašvaldību ēku un infrastruktūras energoefektivitāti, lai samazinātu ikgadējo primāro enerģijas patēriņu un sasniegtu enerģijas ietaupījumu, ieviešot efektīvākos siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinošos pasākumus pašvaldības ēku energoefektivitātes un siltumnoturības uzlabošanai.

Projekts tiks realizēts piesaistot Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda līdzfinansējumu – Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna reformu un investīciju virziena 1.2. “Energoefektivitātes uzlabošana” reformu un investīciju virziena 1.2.1.3.i. investīcijas “Pašvaldību ēku un infrastruktūras uzlabošana, veicinot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu un uzlabojot energoefektivitāti” ietvaros.

Finansējums un izmaksas:

• projekta kopējās izmaksas ir 505 426,89 eiro;
  •  Atveseļošanas fonda finansējums ir 405 257,58 eiro;
  •  pašvaldības līdzfinansējums 100 169,31 eiro.

Projekta īstenošanas laiks ir līdz 2025. gada 31. decembrim.

Logo– finansē eiropas savienība, nacionālais attīstības plāns

Sagatavoja: Ieva Dille, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja