Sabiedrība
foto

2024. gada 3. oktobrī Blomes Tautas namā aizvadīta Smiltenes novada pašvaldības vadības tikšanās “Kopā sanāk – radīt – darīt” ar 17 pagasta iedzīvotājiem. Diskusijas dalībnieki vērsa uzmanību par atkritumu apsaimniekošanu, patvertnēm, iedzīvotāju apzināšanu ārkārtas situācijās, Tautas nama telpu atjaunošanu, ceļu apsaimniekošanu – tīrīšanu ziemā, pašvaldības policijas reidiem, sociālā darbinieka pieejamību, par finansējumu Blomes pamatskolai un par veiktajām un gaidāmajām reformām.

Tikšanās pirmajā daļā klātesošos uzrunāja Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs un iepazīstināja ar Blomes pagasta iedzīvotāju padomes pārstāvjiem. Turpinājumā Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Evija Zurģe informēja par 2024. gada pašvaldības budžetu, par jau īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī ieskicēja 2025. gada budžeta prioritātes, uzsāktās un vēl plānotās strukturālās reformas.

Otrajā daļā Blomes pagasta iedzīvotāji kopā ar Smiltenes novada pašvaldības domes deputātiem – Gitu Mūrnieci, Andri Abrāmovu, Daini Aļeksējevu un Elgaru Felci darbojās grupās, pārrunājot svarīgāko, ko vēlētos uzlabot savā pagastā, pēc balsošanas, izvirzot trīs lielākās prioritātes:

• Blomes centra ezera teritorijas labiekārtošana;
  • gājēju ceļa (Centrs–Vecpagastmāja) izbūve vismaz līdz “Līvānu” mājām;
  • Blomes Tautas nama trešā stāva telpu pārbūve.

Iedzīvotāju izvirzītās prioritātes tiks ņemtas vērā tālākajos pašvaldības budžetu izstrādes procesos, kā arī projektu finansējuma piesaistes idejām.

Paldies Blomes pagasta iedzīvotājiem par aktīvo iesaisti un saturīgo diskusiju!

Nākamās Smiltenes novada pašvaldības vadības tikšanās ar iedzīvotājiem notiks: 8. oktobrī – Gaujienas Tautas namā, 9. oktobrī – Launkalnes Tautas namā un 10. oktobrī Smiltenes Kultūras centrā. Sākums pulksten 18.00.

Prezentāciju un turpmāk arī atskatu no aizvadītajām tikšanās reizēm varēs aplūkot Smiltenes novada pašvaldības tīmekļa vietnes sadaļā ''Aktualitātes'' – ''Sabiedrības līdzdalība'' – ''Iedzīvotāju sanāksmes''.

Sagatavoja: Diāna Valtere, Komunikācijas speciāliste