- 8.oktobrī Smiltenes kultūras centrā notika “Jauniešu un lēmumu pieņēmēju “Selfijs”“–vienkopus pulcējās pārstāvji no Smiltenes novada Jauniešu domes, skolu pašpārvaldēm, un jaunieši, kuri iesaistās brīvprātīgajā darbā. Uz sarunu tika aicināti arī Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji. No mūsu skolēnu pašpārvaldes šajā pasākumā piedalījās Marta, Tomass, Ance, Annija un Paula. Marta un Annija piedalījās diskusijā, daloties pieredzē, kādus pasākumus un aktivitātes rīko skolēnu pašpārvalde, kā arī izstāstīja par projekta “Kontakts” norises gaitu.
- 14. oktobrī Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 1. klasei bija svētki – “1. klases uzņemšana skolā.” Skolā pagājušas 30 dienas, un pirmklasnieki parādīja, ko ir iemācījušies. Koncertā bērni dziedāja, spēlēja perkusijas, skaitīja skaitāmpantu par pulksteni, nosauca krāsas angļu valodā un dejoja. Direktore Dina Meistere pasniedza katram skolēnam svarīgu dokumentu – skolēnu apliecību. Uz pasākumu bija ieradušies ciemiņi – 2., 3. un 8. klases skolēni, kuri sveica pirmklasniekus un novēlēja, lai labi jūtas skolā, lai ir daudz draugu un lai labas sekmes! Pasākums tika noslēgts ar skolas dziesmu. 1. klases skolēni jutās priecīgi un laimīgi, paldies vecākiem par iesaistīšanos!
- 15. oktobrī tikšanās laikā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecāko inspektori Vidzemes reģionā Sandru Vējiņu tika atkārtoti vairāki jautājumi par drošību, uzzinātas jaunas lietas un iegūta vērtīga atziņa – noteikumi ir, lai mēs tos ievērotu un būtu drošībā, nevajag kļūt izklaidīgiem un pārgalvīgiem. Bet, ja ir nepieciešams, prast saukt pēc palīdzības. Pēc sarunas tika izspēlēta spēle, kurā noskaidrojām, cik skolēni ir uzmanīgi klausījušies.
- 9. klase devās uz Rīgu, lai noskatītos mūziklu “Klase”. Izrāde skolēniem ļoti patika, nebija vienaldzīgo, jo izrādē stāsta par attiecībām starp pusaudžiem – jauniešiem no dažādām ģimenēm, kas pārstāv dažādus sabiedrības slāņus, bet kurus vieno mācības vienā klasē. Cik svarīgi ir apzināties savu vietu šajā pasaulē, meklēt, šaubīties un atrast pareizo ceļu. Iemācīties novērtēt labo, pašam kļūt labākam un izdarīt, ko labu un skaistu šajā dzīvē – tās vienmēr bijušas katram cilvēkam aktuālas pārdomas. Arī skolotāji ir ļoti cilvēcīgi un pārdzīvo par katru savu skolēnu. Pēc izrādes devāmies ekspedīcijā pa Vecrīgu, kur katrs no klases skolēniem bija sagatavojuši stāstījumu par kādu no objektiem. Neformālā gaisotnē iepazinām un uzzinājām vairāk par Brīvības pieminekli, Laimas pulksteni, Operas un baleta namu, Līvu un Doma laukumiem, Svētā Pētera baznīcu, Lielo Domu, Melngalvju namu, Trīs brāļiem, Prezidenta pili, Saeimas namu, Pulvertorni un Bastejkalnu. Un ir tik labi, ka varam sasaistīt iepriekš stundās dzirdēto ar šobrīd dzirdēto un viens otru papildināt.
- 17. oktobrī 8. un 9. klases skolēni kopā ar skolotāju Lauru Popi un Eiropas Kustība Latvijā pārstāvi Lieni Valdmani, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā izveidoja “uzticēšanās bateriju” staciju. Mūsu skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā par uzticēšanos savā ikdienā, mājās, skolā, pilsētā, novadā, valstī un pat pasaules kontekstā. Skolēni kopā ar skolotāju apguva “uzticēšanās bateriju” uzlādes stacijas metodi, izmantot kā nozīmīgu resursu savas vides uzlabošanā. Un izrādās, ka skolēniem ir daudz labu ideju, ko paši var realizēt un ieviest skolā, lai skolas ikdiena kļūtu pievilcīgāka, cieņpilnāka un uzticamāka. Uzticēšanās ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem dinamisku, iekļaujošu un veiksmīgu skolu attīstībā. Projektā “Uzticēšanās zvaigznājs” izstrādātā metodika ietver aktīvi iesaistošu, ilgtermiņa aktivitāti, kurā skolēni, skolotāji, vecāki, administrācijas pārstāvji formulē un raksta savas idejas, ierosinājumus skolas pilnveidei. Domu brīva izteikšana, iepazīšanās ar citu idejām, pārliecība, ka teiktais tiek izlasīts un uz to tiek reaģēts, vieglā forma (spēles sajūta), ar laiku stiprina iesaistīto uzticēšanos skolai, vienaudžiem, skolotājiem, skolas administrācijai. Projektu “Uzticēšanās zvaigznājs” īsteno biedrība Eiropas Kustība Latvijā. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
- 18.oktobrī mūsu skolā ciemojās Ance Pakalne, Rīgas Tehniskās universitātes studente (RTU), kura pastāstīja par to, ar ko studijas universitātē atšķiras no mācībām skolā, kādas studiju programmas var apgūt RTU, kādas ir fakultātes un kādas ir ārpusstudiju iespējas. Kā arī skolēni var doties klašu ekskursijās uz RTU zinātkāres centru “Futurimo Rīga”.
Sagatavoja: Sarmīte Apine