Sabiedrība Sabiedrības līdzdalība
kopbilde

2024. gada 24. septembrī Drustu Tautas namā norisinājās Smiltenes novada pašvaldības vadības tikšanās “Kopā sanāk – radīt – darīt” ar Drustu pagasta iedzīvotājiem. Uz tikšanos ieradās vairāk nekā 30 Drustu pagasta iedzīvotāji, kuri atrada iespēju, lai satiktos, uzklausītu pašvaldības vadību un kopīgi diskutētu par kopienai svarīgo. Aktuālās tēmas bija Krogus ezera attīrīšana, aktivitātes un nodarbības bērniem un pusaudžiem un autoceļa V235 Drusti–Launkalni sakārtošana.

Neformālā gaisotnē pirmajā daļā klātesošos uzrunāja Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētāja Astrīda Harju. Izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos Evija Zurģe iepazīstināja ar Drustu iedzīvotāju padomi un informēja par 2024. gada pašvaldības budžetu, par jau īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī ieskicēja 2025. gada budžeta prioritātes, uzsāktās un vēl plānotās strukturālās reformas. Par nozīmīgo Drustu pagastā informēja Drustu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Sīmanis.

Otrajā daļā Drustu pagasta iedzīvotāji kopā ar Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Astrīdu Harju un deputātiem Mārtiņu Vīgantu, un Edgaru Felci darbojās grupās, pārrunājot svarīgāko, ko vēlētos uzlabot savā pagastā, izvirzot šādas prioritātes:

• Krogus ezera attīrīšana no aizaugšanas un peldvietas paplašināšana;
  • aktivitāšu un nodarbību organizēšana bērniem un pusaudžiem;
  • valsts autoceļa V235 Drusti–Launkalne stāvokļa uzlabošana;
  • centrālās ielas (Palsas iela) apgaismojuma papildināšana.

Iedzīvotāju izvirzītās prioritātes un diskusijās uzdotie jautājumi tiks izvērtēti un iespēju robežās risināti tālākajā pašvaldības budžeta izstrādes procesā un saziņā ar attiecīgajām valsts iestādēm, kā arī vērtējot finansējuma piesaistes iespējās caur projektiem.

Nākamās Smiltenes novada pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem notiks: 25. septembrī Trapenes Kultūras namā,  26. septembrī “Sikšņu skolas” ēkā un 1. oktobrī – Smiltenes pagasta Kalnamuižā. Sākums pulksten 18.00.

Prezentāciju un turpmāk arī atskatu no aizvadītajām tikšanās reizēm varēs aplūkot Smiltenes novada pašvaldības tīmekļa vietnes sadaļā ''Aktualitātes'' – ''Sabiedrības līdzdalība'' – ''Iedzīvotāju sanāksmes''.

Sagatavoja: Pārsla Kupriša Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste