Sports
MTBO
Foto: Agris Veckalniņš

Svētdien, 9. jūlijā, Smiltenē notiekošajā Pasaules kausa posmā un U23 Pasaules čempionātā MTB orientēšanās sportā tika aizvadīta pēdējā sacensību diena – jauktās stafetes ar masu startu. Latvija 34 komandu konkurencē ieguva – 18. vietu (11. vieta valstu konkurencē), uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kaimiņu sportisti – lietuvieši, kuriem uz pēdām Itālija un Somijas sportistu trio.

Pēc nepilnām trīs minūtēm finišēja Itālijas komanda (Īrisa Aurora Pekorari, Fabiano Betege, Luka Dallavale), bet bronzas medaļa, izcili veicot otro un trešo etapu, Somijas komandai, startējot Ruskai Sārelai, Jusi Laurilai, Andre Hagā.

Latviju sacensībās pārstāvēja trīs komandas: Dina Zobena, Mārtiņš Linde, Andris Sarksņa, ierindojoties 18. vietā, trio – Aiga Strazdiņa, Imants Maļina, mājinieks Aivis Zetmanis – finišēja 20. vietā, bet Adele Balanasa, Ričards Bisenieks, Mārtiņš Mežsargs ieņēma 23. vietu.

“110 sportisti Pasaules kausa posmā sprinta un garajās distancēs, 34 komandas jauktajās stafetēs – es domāju, ka, no organizatoriskā viedokļa, Latvija aizvadījusi veiksmīgas sacensības. Laikapstākļi bija visai mainīgi – pēdējā sacensību norises stundā mūs pārsteidza arī negaiss, bet kopumā viss noritēja veiksmīgi. Ne mazāk svarīgi, ka Latvijas sportistiem šī bija iespēja gūt pieredzi, un, domājams, ka ar šādu un līdzīgu pasākumu norisi, augs arī šī orientēšanās sporta paveida – MTBO popularitāte, kas, piemēram, Lietuvā un Igaunijā ir krietni augstāka,” pārliecināta ir sacensību direktore Ildze Straume.

Sacensības norisinājās trīs dažādās disciplīnās: sprintā, kur sportisti Smiltenē veic aptuveni 6–8 km, apmeklējot 23–30 kontrolpunktus; garajā distancē, kur uzvarētāji distancē pavada tuvu divām stundām un pieveic 40–47 km mežā; un jauktajā stafetē ar masu startu. Paralēli Pasaules kausa un U23 pasaules čempionāta ieskaitēm, visās distancēs norisinājās arī publiskās sacensības, kur katrā no sacensību dienām savu dalību bija pieteicis krietns dalībnieku skaits.

Pasākumu organizēja Starptautiskā Orientēšanās federācija, Latvijas Orientēšanās federācija

sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un orientēšanās klubu “Azimuts”.

Pasākumu līdzfinansēja no valsts budžeta, Smiltenes pašvaldības un LIAA programmu līdzekļiem. Pasākumu atbalstīja SIA “Whirlpool”, “OSHEE”, “Kokmuižas alus”, “Dobeles Dzirnavnieks”, “Smiltenes piens”, “Amber Farm” un SIA “Siera ražotne”.

Sagatavoja: Gita Sauka