Uzņēmējdarbība
tirgus nomas baneris

Apstiprināta nomas maksa publiskajai infrastruktūrai Smiltenē – laukumiem, ielām un ceļiem. Tās mērķis ir attīstīt uzņēmējdarbību un piedāvāt iespēju izmantot pilsētas infrastruktūru citu organizētiem pasākumiem, iepriekš saskaņojot un noslēdzot līgumu ar Smiltenes novada pašvaldību.

Smiltenē ir iespēja iznomāt vietu Baznīcas laukumā 16A vai Atmodas ielā 4A. Lai kļūtu par publiskās teritorijas nomnieku, ir jāraksta Smiltenes novada pašvaldībai iesniegums, ka vēlas nomāt kādu pašvaldības teritoriju. Pēc tam to izskata un nolemj atļaut vai neatļaut iznomāt konkrēto teritoriju. Ja lēmums ir pozitīvs, tad tiek slēgts līgums un piestādīts rēķins, attiecīgi domes apstiprinātajam cenrādim, kas ir divi centi par vienu kvadrātmetru stundā.

Šādu iespēju jau ir izmantojuši saimnieciskās darbības veicēji, kas nodarbojas ar tirdziņu organizēšanu, Smiltenē, iznomājot Baznīcas laukumu 16 privāta gadatirgus organizēšanai. Privātpersonu organizēti tirdziņi Smiltenē notikuši jau divas reizes – aprīlī un jūnijā. Nākamā pašvaldības teritorijas noma paredzēta 7. jūlijā.

Šāda nomas maksa infrastruktūrai pagaidām ir apstiprināta tikai Smiltenē, bet, intereses un lielas aktivitātes gadījumā, tiks noteikta arī pārējā novada teritorijā, piemēram, Raunā un Apē.

Informē Smiltenes novada pašvaldības domes Attīstības un plānošanas nodaļa