Uzņēmējdarbība
Uzņēmējdarbības konkura foto

Smiltenes novada pašvaldībai rūp jaunie uzņēmēji un viņu veiksmīga attīstība. Tāpēc jau astoto gadu pēc kārtas organizējam uzņēmējdarbības ideju konkursu “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!”. 2024. gada 20. jūnija domes sēdē apstiprināti ideju konkursa rezultāti, šogad pašvaldības līdzfinansējumu saņems pieci projekti.

Šāda iniciatīva ne tikai palīdz jaunajiem uzņēmējiem spert pirmos soļus uzņēmējdarbības pasaulē, bet arī veicina ekonomisko aktivitāti, rada jaunus produktus, pakalpojumus un darba vietas novadā. Šī gada jaunums ir palielinātais maksimālā līdzfinansējuma apjoms – no 3000 līdz 4000 eiro.

Izvērtējot projektus, konkursa komisija pieņēma lēmumu atbalstīt:

• SIA “REKUROBO” iesniegto projektu “SIA REKUROBO jaunu izglītības pakalpojumu izveide un ieviešana”, piešķirot līdzfinansējumu 4000 eiro apmērā;
  • Elizabetes Leites projektu “LeKūkas iekārtu iegāde”, piešķirot līdzfinansējumu 4000 eiro apmērā;
  • SIA “Ideju Mākonis” projektu “Bumbu tīrīšanas un dezinfekcijas aparāta iegāde”, piešķirot finansējumu 4000 eiro apmērā;
  • SIA “Kalna Bauņi” projektu “Jauna produkta ražošanas uzsākšana”, piešķirot līdzfinansējumu 3987,72 eiro apmērā;
  • Alises Valaines-Kalniņas iesniegto projektu “Glempinga telts un interjera iegāde atpūtas vietas “Sikšņu krāces” izveidošanai”, piešķirot līdzfinansējumu 2012,28 eiro apmērā.

“Kopā saņēmām divdesmit pieteikumus, no tiem viens neatbilda administratīvajiem kritērijiem, līdz ar to noraidīja pirmajā kārtā. Savukārt uz vērtēšanu nonāca 19 pieteikumi, no tiem astoņus labākos virzījām uz vērtēšanas trešo kārtu – prezentācijām. Konkursa noslēgumā vērtēšanas komisija lēma pilnu atbalstu projekta īstenošanai sniegt četriem projektiem, bet vienu atbalstīt daļēji, piešķirot atlikušo pieejamo finansējumu. Šogad kopumā bija vērojama labāka sagatavoto projektu kvalitāte –  pretendenti ieguldījuši lielāku darbu tirgus situācijas, konkurentu izpētē, prototipu sagatavošanā un priekšdarbos,” informē Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietnieks uzņēmējdarbības jautājumos Modris Apsītis.

Pašvaldība turpina strādāt, lai radītu labvēlīgu vidi uzņēmējdarbības attīstībai un atbalstītu jaunus, radošus un inovatīvus uzņēmumus, kuri ar savām idejām veido labāku nākotni mums visiem.

Aicinām iedzīvotājus, kuri plāno uzsākt savu uzņēmējdarbību, un jaunos uzņēmējus sekot līdzi aktuālajai  informācijai Smiltenes novada jaunajā tīmekļa vietnē  un bezmaksas informatīvajā izdevumā “Smiltenes Novada Pašvaldības Vēstis”, lai savlaicīgi iepazītos ar konkursa nosacījumiem un sagatavotu savu pieteikumu nākamā gada uzņēmējdarbības ideju konkursam  “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!”.

Sagatavoja: Santa Sinka, Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja