Sports
BMX

Sestdien Kadagā izcili sarīkotās sacensībās aizvadīts Latvijas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Tajā startēja 418 sportisti, kas ir jauns čempionāts rekords. Uzvaras elites grupās izcīnīja – Kristens Krīgers un Veronika Monika Stūriška.

Burvīgi laika apstākļi, ļoti daudz dalībnieku, pārpildītas tribīnes, lieliska organizācija, spraigas sacensības un baudāma kultūras programma. Tas viss sestdien bija vērojams Ādažu novada Kadagā, kur norisinājās gada nozīmīgākās pašmāju sacensības – Latvijas čempionāts. Pirmo reizi sacensību rīkošana tika uzticēta strauji augošajam klubam – “BMX Ādaži”. Kluba vadītājs Armands Možeiko ar savu komandu paveica patiesi izcilu darbu, parūpējoties par kārtīgiem svētkiem visai BMX saimei.

25 vecuma un meistarības grupās startēja 418 sportisti, kas ir jauns čempionāta dalībnieku skaita rekords. Dalībnieku vidū bija visi labākie pašmāju braucēji, Parīzes OS kvalificējušos – Kristenu Krīgeru un Veroniku Moniku Stūrišku – ieskaitot.

Vīru elites un U23 grupas sportisti startēja kopā, bet tika vērtēti atsevišķi. Favorīta statusu priekšbraucienos apliecināja “Mītavas kumeļi” klubu ikdienā pārstāvošais Krīgers, kuram trīs uzvaras. Otrajā priekšbraucienu grupā divi panākumi Kārlim Pedraudzim, bet viens viņa kluba biedram no “Tālva/ VSS” Mikusam Dāvidam Strazdiņam.

Lielajā finālā uzvarēja Krīgers, kļūstot par elites čempionu. Otrajā vietā sekoja Pedraudzis, izcīnot zeltu U23 vecuma grupā. Tikmēr trešais bija Emīls Mārtiņš Treimanis (“ AKSSC Valmiera Tālava/ VSS”), kuram U23 grupas sudrabs. Bronzu U23 grupā izcīnīja Noa Rafaels Laake (“AKSSC Valmiera /BMX Mārupe/”). Tikmēr elitē otrā vieta Strazdiņam, bet trešā  Rinaldam Jānim Kārkliņam (AKSSC Valmiera/  BMX klubs Valmiera”).

Junioru grupā uzvarētājs tika noteikts trīs braucienu summā. Pirmajos divos braucienos uzvarēja “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Kristers Apels. Lai arī trešajā braucienā ātrākais bija viņa kuba biedrs Edgars Langmanis, zeltu ieguva tieši Apels, sasniedzot vienu no savas karjeras lielākajiem panākumiem junioros. Langmanim otrā vieta, bet trijnieku noslēdza mārupietis Adrians Jermakovs.

Dāmām kopā startēja, bet atsevišķi tika vērtētas, elites, U23 un junioru grupu sportistes. Galvenā intriga bija duelis starp Vinetu Pētersoni un Veroniku Moniku Stūrišku (abas “Silvas ziķeri”). Visos trīs braucienos ātrākā bija Vineta, kura arī izcīnīja zeltu elites grupā. Veronikai trīs otrās vietas un U23 vecuma grupas čempiones tituls. Tikmēr trešā ātrākā bija junioru čempione Paula Kibare no “BMX Rīga”. U23 grupā otro vietu ieguva Adrija Dārta Siliņa, bet juniorēs mājiniece Luisa Virse.

M17+ grupā 18 sportistu konkurencē otro gadu pēc kārtas uzvarēja “Rīgas Favorīts” braucējs Filips Krists Rozītis, kurš finālā otrajā un trešajā vietā atstāja attiecīgi – jelgavnieku Ilvi Hugo Eihentālu un Krišjāni Zuti no “BMX Rīga/ RRS”.

B16 grupā 13 sportistu konkurencē par Latvijas čempionu kļuva “BMX Rīga/ RRS” talantīgais braucējs Gustavs Puriņš. Viņam uzvaras visos četros dienas braucienos. Otrā vieta viņa kluba biedram Robertam Černovam, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viens “BMX Rīga/ RRS” braucējs Edvards Tūters.  B15 grupā zeltu čempionātā izcīnīja SS “Spars” pārstāvis Valts Budigins. Finālā viņam sekoja valmierietis Rodrigo Ābols (BMX klubs “Valmiera”) un Markuss Domorackis (“BMX Rīga/ RRS”).

B14 grupā 18 braucēju konkurencē tikmēr uzvaras laurus plūca Ralfs Ratnieks no “BMX Rīga/ RRS”. Sudraba medaļu izcīnīja līdz finālam visos braucienos uzvarējušais BMX kluba “Valmiera/ VSS” pārstāvis Patriks Krauklis. Tikmēr bronzas medaļu ieguva rīdzinieks Viesturs Vekša.

3. Matīss Salmanis, BMX Valmiera/ VSS

Svētdien turpat norisināsies Ādažu novada kausa izcīņas sacensības, sportistiem sacenšoties ar vērīgām naudas balvām.