Sports
Smiltene

Piektdien, 11. oktobrī Smiltenes iedzīvotājiem un jebkuram interesentam bija unikāla iespēja aplūkot un nofotografēties ar galveno Eiropas čempionāta basketbolā trofeju. Kā zināms, tad nākošajā, 2025. gada vasarā, Eiropas čempionāts basketbolā notiks tieši pie mums – Latvijā. Tieši tāpēc Latvijas basketbola savienība un visa Eiropas čempionāta rīkotāju komanda veido trofejas tūri pa visu Latviju.

Trofejas tūres atklāšana notika Ādažos ar svinīgām uzrunām un daudz dažādiem pasākumiem. Bet pati reģionālā tūre iesākās tieši pie mums – Smiltenē. Trofeja tika iemūžināta vairākās Smiltenei raksturīgās vietās – Tepera ezera promenādē, baznīcas laukumā, Smiltenes stounhendžā, kā arī tika izlikta apskatei jebkuram interesentam T/C “Centrs”. Par godu šim notikumam arī tika uzņemts video ar smiltenieti, grupas Apvedceļš solistu Jāni Krūmiņu. Vakarā trofeja ceļoja uz Smiltenes Sporta halli, kur tajā dienā Smiltenes basketbola komanda aizvadīja savu pirmo mājas spēli RBL turnīrā. Paldies tūres organizatoriem, par dāvanas izspēli spēles laikā, kas bija 2 biļetes uz Latvijas izlases spēli pret Beļģiju. Jau nākamajā dienā trofeja devās uz Saldu un, tad vēl uz vairākām Latvijas pašvaldībām.

Kopīgi ceram uz to, ka šī trofeja nākošajā vasarā, pēc Eiropas čempionāta, paliks Latvijā un, ka mūsu valstsvienība pēc finālspēles varēs to celt virs savām galvām.

Smiltene

Informāciju sagatavoja: Matīss Mežulis Smiltenes novada Sporta pārvaldes vadītājs