Sports
Smiltenes Azimuts OK BJSS sportisti izcīna četras medaļas Baltijas čempionātā

Ar Latvijas orientieristu izcīnītām 22 medaļām, no kurām sešas ir augstākā kaluma un Latvijas izlases triumfu kopvērtējumā, noslēdzies Baltijas čempionāts orientēšanās, kas 18. un 19. maijā notika Lietuvā pie Ignalinas. Latvijas orientieristi Baltijā uzvarējuši ceturto gadu pēc kārtas.

Sestdien, 18. maijā, vidējā distancē devās elites grupu sportisti. Īpaši spraiga cīņa izvērtās vīriešu konkurencē, kur rezultāti bija ļoti blīvi – 6,5 km distancē astotās vietas ieguvēju no uzvarētāja šķīra divas minūtes. Par čempionu kļuva titulētais igauņu orientierists Lauri Silds, kurš distanci veica 39 minūtēs un 25 sekundēs, pārspējot mājinieku Vilius Aleliūnas par 34 sekundēm, savukārt trešās vietas ieguvējs Uldis Upītis uzvarētājam zaudēja 48 sekundes. Ceturto vietu izcīnīja Edgars Bertuks (40:38), bet labāko astotnieku noslēdza vēl viens Latvijas orientierists Azimuts OK-Sm BJSS sportists Ilgvars Caune (41:23).

Dāmām elites grupā, čempionātā nepiedaloties divām Latvijas izlases līderēm, 5,3 km distancē visu goda pjedestālu aizņēma Lietuvas orientieristes.  Azimuts OK- Sm BJSS sportiste Anda Jaunmuktāne, kas vēl ir juniore izlases interesēs startēja elites grupā, izcīnot 13. vietu. W20 grupā viss goda pjedestāls Latvijas juniorēm –  pirmajā vietā Azimuts OK-Sm BJSS sportiste Agnese Jaunmuktāne.

Baltijas čempionāta otrajā dienā medaļas tika izcīnītas stafetēs, kur elites grupā vīriem triumfēja Latvija-1 komanda ar Ilgvaru Cauni, Edgaru Bertuku un Uldi Upīti sastāvā, kas par mazliet vairāk nekā trijām minūtēm pārspēja Lietuvas pirmo komandu, bet trešajā vietā Igaunijas pirmā komanda.

Sievietēm elites grupā sudraba medaļas sīvā cīņā ar Igaunijas pirmo komandu izcīnīja Anda Jaunmuktāne, Signe Sirmā un Taiga Lazdāne no Latvijas otrās komandas, bet par čempionēm pārliecinoši kļuva mājinieces no Lietuva-1 komandas.

Neticami aizraujoša cīņa par uzvaru izvērtās juniorēm, kur distances beigu posmā Latvijas pirmā komanda (Leonarda Baltiņa, Agnese Jaunkutāne, Ilze Jumiķe) izrāva uzvaru pār Igauniju-1, bet bronzas medaļas Latvijai-3 (Sandija Rumba, Elīza Odriņa, Sanda Lapiņa).

Latvijas orientēšanās izlases menedžeris Jānis Krūmiņš: „Viss ir labi, kas labi beidzās, jo cīņa par uzvaru Baltijas čempionāta bija sīva līdz pat pēdējam finišējušajam sportistam. Apvidus bija Baltijas čempionāta cienīgs – interesants un gana sarežģīts, un  neviens vien orientierists pieļāva kļūdas.”

Latvijas orientēšanās izlases atbalstītājs: TrueStory.