Pašvaldība Sabiedrība
smiltene

2024. gada 10. oktobrī Smiltenes Kultūras centra mazajā zālē aizvadīta Smiltenes novada pašvaldības vadības noslēdzošā tikšanās “Kopā sanāk – radīt – darīt”.  Pasākumā piedalījās 46 pilsētas iedzīvotāji, kuri izmantoja iespēju uzdot jautājumus un izteikt viedokli par svarīgākajiem pilsētas attīstības jautājumiem. Diskusijas gaitā smiltenieši izrādīja lielu interesi par pilsētas centra un jaunās autoostas būvniecības norisi, kā arī izteica bažas par tagadējās autoostas turpmāko likteni. Klātesošie aktīvi apsprieda arī Viedrades kvartāla attīstību un Jāņukalna teritorijas labiekārtošanas nepieciešamību.

Tikšanās pirmajā daļā Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Evija Zurģe klātesošos informēja par 2024. gada pašvaldības budžetu, par jau īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī ieskicēja 2025. gada budžeta prioritātes.

Otrajā daļā kopā ar Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Astrīdu Harju, Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektoru Andri Lapiņu un deputātiem – Gitu Mūrnieci, Ingu Ērgli, Edgaru Avotiņu, Otāru Putrāli, Aināru Mežuli, Daini Aļeksējevu, Elgaru Felci –, kā arī Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ievu Dilli, Sociālās dienesta vadītāju Intu Siliņu, Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāju Velgu Mālkalni, Saimnieciskās nodaļas saimniecības pārzini Gati Bormani un Smiltenes pilsētas iedzīvotāju padomes pārstāvjiem darbojās grupās, pārrunājot svarīgāko, ko smiltenieši vēlētos uzlabot savā pilsētā.

Pēc grupu darba tika veikta balsošana, kuras rezultātā izvirzītas pilsētas attīstības prioritātes:

• SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas remonta nepieciešamība, par ko savus komentārus sniedza arī slimnīcas valdes loceklis Didzis Lūkins;
  • Jāņukalna labiekārtošana, lai šo vēsturisko vietu padarītu pievilcīgāku un pieejamāku pilsētas iedzīvotājiem un viesiem;
  • pulcēšanās vietas izveide bērniem un jauniešiem, kur viņi varētu droši pavadīt laiku pēc skolas un starp interešu izglītības nodarbībām;
  • satiksmes drošības uzlabošana pilsētā, īpaši akcentējot nepieciešamību pēc jaunu gājēju pāreju ierīkošanas.

Iedzīvotāju izvirzītās prioritātes pēc iespējas tiks ņemtas vērā tālākajos pašvaldības budžetu izstrādes procesos, kā arī projektu finansējuma piesaistes idejām.

Tikšanās noslēgumā iedzīvotāji atzina, ka šāda veida diskusijas ir būtiskas, lai veicinātu savstarpējo sapratni starp pašvaldību un iedzīvotājiem, tostarp aktīvāk iesaistītos pilsētas attīstības plānošanā. Pašvaldības vadība solīja ņemt vērā izteiktos ierosinājumus un turpināt dialogu ar sabiedrību.

Paldies Smiltenes iedzīvotājiem par iesaisti un dalību.

sm

Sagatavoja: Zane Ērgle-Mežule Komunikācijas speciāliste