Izglītība
foto

2024. gada 12. oktobrī Smiltenes Mūzikas skolas vecāko klašu koris viesojās Alojā, kur noritēja dziesmu jaunrades konkurss “Kas mēs bijām, būsim, esam” otrā kārta. Kopš 2005. gada konkursu organizē Alojas kultūras nams, godinot dzejnieku Ausekli. Konkursa mērķis ir motivēt jaunos autorus radīt latviskas un mūsdienīgas dziesmas bērnu korim un dot iespēju mūzikas skolu koriem izpildīt savu vienaudžu komponētus darbus.

Šogad konkursam tika iesniegtas 12 oriģināldziesmas divās vecuma grupās. Uz konkursa 2. kārtu žūrija, komponisti – Selga Mence un Ēriks Ešenvalds, kordiriģente – Māra Skride, izvirzīja septiņas dziesmas.

Dziesmu pirmatskaņojumus gatavoja Rīgas Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas koris, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas koris, Augusta Dombrovska Rīgas Mūzikas skolas koris “Strautiņš”, Smiltenes Mūzikas skolas vecāko klašu koris, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace” un Rīgas 6. vidusskolas koris.

Veicināšanas prēmiju saņēma – Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkne Anastasija Vinogradova (pedagogs Andris Vecumnieks) par dziesmu “Ziemas brīnums” (Guntara Rača vārdi), dziesmu pirmatskaņoja Smiltenes Mūzikas skolas koris, diriģente Baiba Žēbina.

foto

Sagatavoja: Laura Grīnvalde, Smiltenes Mūzikas skolas direktora vietniece