Jaunatne
q

Smiltenes novadā notiek aktīvs jaunatnes darbs. Lai atskatītos uz jau šogad paveikto un izvirzītu prioritātes darba ar jaunatni īstenošanai 2025. gadam, Smiltenes novada jaunieši 8. oktobrī piedalījās projekta “Smiltenes novada jauniešu iespēja būt un gūt” noslēdzošajā pasākumā “Jauniešu un lēmumu pieņēmēju “Selfijs””.

Pasākumā piedalījās Smiltenes novada pašvaldības domes deputāti, iestāžu vadītāji, jaunatnes darbinieki un jaunieši. Neformālā gaisotnē jaunieši varēja uzdot jautājumus deputātiem un deputāti jauniešiem, piedalīties aktivitātēs, jauniešu paneļdiskusijā, atskatīties uz jauniešu līdzdalību projekta un novada organizētajās aktivitātēs, kā arī sadzirdēt lēmumu pieņēmēju iedvesmas vārdus jauniešiem.

Smiltenes novada Jauniešu domes izvirzītie mērķi:

• Eiropas Solidaritātes projekta apstiprinājums, realizēšana;
  • pieredzes vizītes un sadarbošanās ar citu novadu Jauniešu domēm;
  • novada jauniešu iesaistīšana Jauniešu domes darbā;
  • nodrošināta pastāvīga jauniešu tikšanās vieta Smiltenē Jauniešu domes darba īstenošanai;
  • Smiltenes novada pašvaldības domē apstiprināts Jauniešu domes nolikums;
  • jauniešu vēlmju izzināšana un aktivitāšu plāna izveidošana 2025. gadam.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Inga Grizāne pauda prieku un lepnumu par jauniešu sasniegumiem šī gada laikā. I. Grizāne uzsver, ka jaunieši ir paveikuši ļoti daudz, piedaloties dažādās aktivitātēs, projektos un iniciatīvās, saņemot atbalstu no jaunatnes darbiniekiem, kuri veicinājuši ne tikai jauniešu personīgo izaugsmi, bet arī ieguldījumu novadā. I. Grizāne izsaka pateicību jauniešiem par viņu entuziasmu un aktīvu līdzdalību, kas stiprina novada jaunatnes kustību un rada pozitīvu iespaidu par nākotnes perspektīvām.

Viena no pasākuma “Jauniešu un lēmumu pieņēmēju “Selfijs”” atziņa “..savā kompetencē, katrs iedzīvotājs ir lēmumu pieņēmējs”.

Projekts “Smiltenes novada jauniešu iespēja būt un gūt” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.–2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

jaunieši

Sagatavoja: Pārsla Kupriša, komunikācijas un mārketinga speciāliste