Projektu konkursi
konkura uzvarētāji

Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē apstiprināti projektu līdzfinansēšanas konkursa “Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projekti” 2024. gada 1. kārtas rezultāti. Kopā šogad iesniegtas un atbalstītas piecas idejas. Atbalstāmo projektu konkursa pieejamā līdzfinansējuma kopējā summa ir desmit tūkstoši eiro.

Konkursa mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju un radošo organizāciju iniciatīvas, kas veicina sabiedrības izglītošanu un Smiltenes novada kultūrvides bagātināšanu. Šis konkurss sniedz iespēju ieguldīt Smiltenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, radīt jaunas kultūras tradīcijas, kā arī popularizēt novada vārdu un tēlu plašākā sabiedrībā.

Pašvaldības līdzfinansējums piešķirts šādiem projektu pieteikumu iesniedzējiem:

• biedrībai “Savā vaļā”, projekts “Brīvdabas mākslas telpas SAVVAĻA 5. sezona”, piešķirtais līdzfinansējums – 2000 eiro;
  • biedrībai “Vītolēni”, projekts “Radošā mūzikas nometne Vītolēni”, piešķirtais līdzfinansējums 1980 eiro;
  • biedrībai “Mēru muižas attīstībai”, projekts “Parka svētki Mēru muižā, muzikālais noformējums un aktivitātes bērniem”, piešķirtais līdzfinansējums – 1995 eiro;
  • biedrībai “Smiltenei un Latvijai”, projekts “Firsta Paula Līvena memuāru izpēte un transkripcija”, piešķirtais līdzfinansējums 493,20 eiro;
  • biedrībai “Smiltenes Pūra Lāde”, projekts “Smiltenes novada Adīšanas festivāls”,  līdzfinansējums 1152,49 eiro.

Projektu līdzfinansēšanas konkurss ir viens no veidiem, kā Smiltenes novada pašvaldība stiprina vietējās kopienas vienotību, bagātina novada kultūras dzīvi un stiprina tās identitāti.