No 2024. gada 12. līdz 13. septembrim Bukarestē norisinājās "Interreg Europe programmas 2021.– 2027. gadam'' projekta ''Sharing goals, actions and resources for the mutual benefit of our communities'' akronīms ''SHARING'' (latviski– Mērķu, darbību un resursu dalīšanās kopienu savstarpējam izdevīgumam) atklāšanas pasākums. Tajā klātienē pirmo reizi tikās projektu partneri un to pārstāvji no Rumānijas Reģionālās attīstības un valsts pārvaldes ministrijas (Rumānija), Ploeuc-L`Hermitages pašvaldības (Francija), Medimurjes apgabala attīstības valsts iestādes (Horvātija) un Reģionālās attīstības dienvidrietumu Oltēnijas aģentūras (Rumānija).
Projekta atklāšanas pasākumā ar uzrunām piedalījās Rumānijas Reģionālās attīstības un valsts pārvaldes ministrijas valsts sekretārs Marin Tole, Pētniecības, inovāciju un digitalizācijas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Radu Antohi, Valsts pārvaldes ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors Daniel-lustin Marinescu un Interreg Europe valsts kontaktpunkta Rumānijā pārstāve Diana Gheorghe.
Šī starptautiskā pasākuma mērķis bija ne tikai klātienē satikt projekta partnerus, bet arī iepazīstināt klātesošos ar valstīm, institūcijām ko tie pārstāv, politikas dokumentiem, labās prakses piemēriem iedzīvotāju efektīvākai sasniegšanai un pakalpojumu izpildei vietējā līmenī. Kā piemēram, ''PRO-ADMIN – Augstas veiktspējas vietējā pārvalde'' (Rumānija), ''Iekšējā audita kapacitātes stiprināšana, attīstot mazo publisko struktūru apvienošanās procesu'' (Rumānija) un ''Epi'mobile – mobilais sociālais pārtikas veikals'' (Francija), kas piedāvā praktiskus risinājumus pozitīvu pārmaiņu ieviešanai vietējo kopienu ikdienā. Tika organizētas arī darba grupas, kuru mērķis bija izstrādāt kopīgas nostājas dokumentu par procesu turpmāku virzību un mērķa grupu iesaistīšanu. Projektu partneriem kopīgi darbojoties tika sasniegti pasākuma mērķi un tālāko darbību plāns kļuva skaidrāks.
Projekta mērķis ir uzlabot esošos politikas dokumentus, lai vietējās pašvaldības, partneri vai to mērķa grupa kļūtu spēcīgāki, daloties pieredzē, resursos un instrumentos, apvienojot zināšanas, lai iegūtu labo praksi, kas saskaras ar tādiem pašiem izaicinājumiem, ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību un nepieciešamību pielāgoties digitālajai transformācijai. Smiltenes novada pašvaldība šajā Projektā vairāk fokusēsies uz jaunām tehnoloģijām, kas var sniegt ieguldījumu pašvaldības, iestāžu procesu attīstīšanā, padarot tos efektīvākus un sabiedrībai draudzīgākus.
Projekta kopējais budžets ir 184 100 eiro. Programmas finansējums ir 147 280 eiro vai 80 %. Valsts budžeta dotācija 18 410 eiro, Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums – 18 410 eiro.
Sagatavoja: Attīstības un plānošanas nodaļa