Sports
latvija 9

2023. gada 18. oktobrī Smiltenes novada pašvaldībā viesojās Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis, EuroBasket 2025 direktors Kristaps Janičenoks un pašvaldību sadarbības koordinatore Egita Kazeka, lai kopīgi ar pašvaldības vadību apspriestu Smiltenes novada iedzīvotāju iesaisti un atbalstu basketbola aktivitātēs.

Tuvākajos gados Latvijā notiks vairāki lieli pasākumi basketbolā, taču kulminācija būs 2025. gadā gaidāmais Eiropas čempionāts basketbolā – EuroBasket 2025, kas notiks Rīgā.

Gan LBS pārstāvji, gan EuroBasket 2025 komanda apmeklē Latvijas novadus, lai aicinātu iedzīvotājus kļūt par aktīviem atbalstītājiem un veicinātu sadarbību starp vietējām organizācijām, uzņēmējiem un basketbola kopienu.

EuroBasket komanda tāpat ziņoja par iespēju ikvienam kļūt par daļu no basketbola līdzjutēju kopienas, iesaistoties kustībā #6spelētājs, plašāka informācija par to atrodama tās tīmekļvietnē: https://www.6speletajs.lv/

Plānots, ka sadarbības un līdzjutēju kustības ietvaros arī Smiltenes novadā tiks īstenotas vairākas aktivitātes Eiropas čempionāta basketbolā popularizēšanai, iedzīvotāju un organizāciju iesaistei, lai visi kopā veidotu spēcīgu, ciešu kopienu.

Pēc tikšanās ar LBS un EuroBasket 2025 komandu, domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš aicina arī Smiltenes novada iedzīvotājus: “Daudzi no mums šajā vasarā ikdienas darbu atstāja otrajā plānā, lai sekotu līdzi Latvijas basketbola izlasei, kura aizvadīja izcilu debiju FIBA Pasaules kausa finālturnīrā. Izlases pašaizliedzīgā cīņa un veiksmīgās spēles ikvienu līdzjutēju emocionāli pacēla, lika justies lepniem  par mūsu cilvēkiem, izlasi un valsti. Nākošajā un aiznākošajā vasarā mūsu basketbola izlasei būs divi nozīmīgi notikumi – Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs un Eiropas basketbola čempionāts. Lai šīs emocijas un kopā būšanas spēku izbaudītu vēl vairāk, kopā ar LBS vēlamies šos basketbola svētkus padarīt par skaistu notikumu arī Smiltenes novada iedzīvotājiem, organizējot turnīru sagaidīšanu un vienotu skatīšanos. MŪSU ZEME LATVIJA!”