jhk

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Smiltenes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Ik gadu Apē noris tradicionālie pierobežas gadatirgi, kas pulcē simtiem tirgotāju un tūkstošiem pircēju gan no Latvijas, gan Igaunijas. Septembra noslēgumā gaidāms rudens pierobežas gadatirgus!

24. septembrī tirgošanās no pulksten 9.00 līdz 14.00 notiks Avotu, Ganību, Skolas, Stacijas ielās un pilsētas estrādes teritorijā, Apes pilsētā.

Tirgu ir iecienījuši ne vien pircēji, bet arī pārdevēji, kuri pie mums brauc gadu no gada. Balstoties uz dalībnieku izteikto vēlmi būt izvietotiem tajās pašās vietās, kur iepriekšējos gadus, tirgotāju izkārtojums tiks organizēts tāds, kāds tas bijis aizvadītajos tirgos. Lai arī izkārtojumā var būt nelielas izmaiņas, tomēr pārtikas un amatniecības preču tirdzniecības teritorijas, kā tas noticis arī iepriekšējos gados, būs divās vietās – gan pie bērnudārza, gan pilsētas centrā, bet stādi un dārzeņi būs estrādē un parkā, bet rūpniecības preces – Ganību un Avotu ielās.

Tirgus apmeklētāji tiek aicināti savus transporta līdzekļus novietot maksimāli tuvu tirgum, izvēloties mazās šķērsielas gan pilsētas centrā, gan pie estrādes teritorijas.

Šoruden, sadarbībā ar biedrību “Radošo Ideju centrs”, organizēsim arī kultūras programmu, kas bagātinās un dažādos dienu Apē.  Šis gads mums ir  Dziesmu un Deju svētku zīmē, tādēļ apmeklētājiem dejos Apes vidējās paaudzes deju kopa “Metenis”, senioru deju kopa “Vēlreiz” no Alsviķiem, kapela “Ope”, amatiermākslas kolektīvi no Jaunpiebalgas. Kolektīvi jauno rudens sezonu iesāks tieši gadatirgū ar jautriem dančiem un dziesmām, priecējot pircējus un pārdevējus. Tirgū muzicēs arī Apes pūtēji, kas pasākumam piešķirs īpašu noskaņu un šarmu. Koncerts pie Apes amatu mājas sāksies pulksten 12.00.

Pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam projekta Nr. LVIII-055 “No Hobija uz Biznesu” ietvaros gadatirgū tiek atbalstīta ne tikai kultūras programma, bet arī radošas aktivitātes Apes amatu mājā, kura apmeklētājiem būs atvērta no pulksten 11.30.

Tirgū piedalīsies arī projektā iesaistīto pašvaldību – Valkas, Valmieras, Balvu, Smiltenes un Ludzas novadu amatnieki un mājražotāji. Iegādāties varēs dažādas veltes, piemēram, koka izstrādājumus, produktus no čili, saldumus, ievārījumus, sīrupus, maizi, marinējumus, ziepes, tējas, būs arī tradicionālie amatniecības darbi, adījumi un tamborējumi.

Dienu pirms tirgus norises, 23. septembrī, projekta partneri Apē aizvadīs izzinošu dienu, diskutējot par to, kā strādāt gudrāk. Varēs iepazīt šovasar atklāto amatu māju un tikties ar amatnieku studijas “Ape” dalībniecēm, pieredzē dalīsies Dana Poļaka, zīmola “Robby dizains” radītāja, varēs aplūkot zīmola “Zīle” radītājas Aivas Zīles darbus un tiksimies ar biedrības “Radošo Ideju centrs” dalībniecēm.

Rudens gadatirgus Apē ir neatņemama tradīcija jau 17 gadus. Tas aizsācies vien ar dažiem tirgotājiem, kuri tika uzrunāti un aicināti piedalīties, bet nu tas ir pārvērties par īstām tirgus lustēm, kurās katrs var atrast sev vajadzīgo, un satikties ar sen neredzētiem draugiem un paziņām.

Uz tikšanos Apē!

Ilva Sāre