Sabiedrības līdzdalība
foto

2024. gada 18. septembrī Palsmanes Kultūras namā aizvadīta šoruden jau sestā Smiltenes novada pašvaldības vadības tikšanās ar iedzīvotājiem – “Kopā sanāk – radīt – darīt”. Uz tikšanos ieradās vairāk nekā 30 iedzīvotāju, kuri jau sanāksmes sākumā pauda neapmierinātību, ka no domes deputātiem ir ieradusies tikai Astrīda Harju. Notika karstas diskusijas par sanāksmes pārcelšanu uz citu reizi, kad deputāti ierastos, rezultātā iedzīvotāji balsoja par sanāksmes turpināšanu vai pārcelšanu. Turpināt sanāksmi vēlējās tikai deviņi iedzīvotāji.

Šie deviņi iedzīvotāji bija gatavi uzklausīt pašvaldības pārstāvjus un palika sanāksmē, lai uzdotu aktuālos jautājumus, tajā skaitā par teritorijas sakopšanu, sporta zāles nepieciešamību, autobusu uz kapusvētkiem un Svecīšu vakaru, ielu apgaismojumu, infrastruktūras sakārtošanu pie veikala “top” Palsmanē un invalīdu stāvvietu un labierīcību pieejamību Smiltenes centrā, jo īpaši pie SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”. Sanāksmes laikā iedzīvotāji izvirzīja arī prioritāros darbus, kas ir nepieciešami Palsmanes pagasta uzlabošanai.

Tikšanās pirmajā daļā Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos Evija Zurģe informēja par 2024. gada pašvaldības budžetu, par īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī ieskicēja 2025. gada budžeta prioritātes, uzsāktās un vēl plānotās strukturālās reformas.

Otrajā daļā iedzīvotāji iesaistījās diskusijās, nebaidoties uzdeva sev interesējošos jautājumus un izvirzīja prioritāros darbus, kas ir svarīgi dzīves kvalitātes uzlabošanai Palsmanē, kā svarīgākos norādot:

1. bērnu rotaļu laukuma atjaunošana;
  2. Palsmanes Kultūras nama pagalma estrādes rekonstrukcija;
  3. gājēju ietves izbūve ciema centrā;
  4. nepārvietojamo soliņu izvietošana Palsmanes centrā;
  5. sporta zāles celtniecība Palsmanes pamatskolai;
  6. labierīcību izveide kapsētā;
  7. gājēju tiltiņa pie “Zemgaļu” mājām izveide.

Iedzīvotāju izvirzītās prioritātes tiks ņemtas vērā tālākajos pašvaldības budžetu izstrādes procesos, kā arī projektu idejām. Saimnieciskos jautājumus pašvaldības vadība solīja risināt, iesaistot attiecīgās pašvaldības iestādes.

Paldies iedzīvotājiem, kuri palika sanāksmē par konstruktīvo un atklāto diskusiju.

Nākamās Smiltenes novada pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem notiks: 19. septembrī – Apes Kultūras centrā,  24. septembrī – Drustu Tautas namā un 25. septembrī – Trapenes Kultūras namā. Sākums pulksten 18.00.

Prezentāciju un turpmāk arī atskatu no aizvadītajām tikšanās reizēm varēs aplūkot Smiltenes novada pašvaldības tīmekļa vietnes sadaļā ''Aktualitātes'' – ''Sabiedrības līdzdalība'' – ''Iedzīvotāju sanāksmes''.

foto

Sagatavoja: Diāna Valtere, Komunikācijas speciāliste