logo

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir izvērtējis un apstiprinājis divus Smiltenes novada pašvaldības sagatavotos projekta iesniegumus, kas tika iesniegti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskais plāna 2023.–2027. gadam intervences "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, tostarp sadarbības aktivitātes un to sagatavošana" (LA19) aktivitātes "Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas" ietvaros.

Projekta “Bērnu rotaļu laukuma Variņu pagastā papildināšana ar jaunām iekārtām” (Nr. 24-09-CL06-C0LA19.2201-000003) mērķis ir labiekārtot rotaļu laukumu Variņu pagastā ar daudzveidīgām iekārtām un veicināt bērnu un jauniešu interesi un aizrautību, savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā, piekopjot fiziskās aktivitātes. Projekta īstenošanas rezultātā rotaļu laukumā plānots uzstādīt 2–3 jaunas iekārtas. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 5 300 eiro, no kurām LAD līdzfinansē 4 240 eiro un pašvaldības finansējums plānots 1 060 eiro.

Projekta “Sporta laukuma labiekārtošana” (Nr. 24-09-CL06-C0LA19.2201-000001) mērķis ir sporta laukuma labiekārtošana Palsmanē, tādējādi radot pievilcīgu un drošu vidi saturīgai un aktīvai brīvā laika pavadīšanai iedzīvotājiem un sporta pasākumu organizēšanai. Projekta rezultātā plānots laukumu paaugstināt, noasfaltēt, uzzīmēt marķējumus, atjaunot grozu konstrukciju krāsojumu, ierīkot soliņus un atkritumu tvertnes. Sporta laukums būtu izmantojams basketbolam un ielu basketbolam, mamanetam. Ziemā plānojam uz šī laukuma ierīkot slidotavu ar bortiem. Tāpat būtu iespēja laukumu izmantot deju un citiem pasākumiem. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 48 935,35 eiro, no kurām LAD līdzfinansē 44 041,81 eiro un pašvaldības finansējums plānots 4 893,54 eiro.

Vairāk informācijas par Eiropas Kopējās lauksaimniecības politiku pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

Sagatavoja: Attīstības un plānošanas nodaļa