Sabiedrība Starptautiskā sadarbība
Villihas biedrības pārstāvji kopā ar Edgaru Avotiņu, Andri Lapiņu un Martu Deņīsovu

No 12. jūlija līdz 15. jūlijam Smiltenē viesojās Villihas Vācu – Latviešu sadraudzības biedrības pārstāvji, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas un iepazītu vairāk mūsu novadu un šeit dzīvojošos cilvēkus.

Turpmākā sadarbība ir vērsta uz skolēnu apmaiņas programmu atjaunošanu, vienojošu sporta sacensību un nometņu organizēšanu un citu ideju realizāciju starp Smilteni un Villihi.

Pateicamies daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centram “Īve”, kas ar patiesu sirsnību uzņēma viesus, izrādīja telpas un piedāvāto pakalpojumu klāstu. Viesi bija sajūsmā, ka Smiltenē ir pieejams šāds sociālais pakalpojums visa vecuma iedzīvotājiem.

Viesi devās ekskursijās, lai iepazītu Smiltenes novadu, apmeklējot Raunas evaņģēliski luterisko baznīcu, bibliotēku, Kultūrvēsturiskā mantojuma centra izstāžu telpu, pilsdrupas un kolekciju dārzu. Tāpat biedrības pārstāvji Brantu pagastā viesojās dzirkstošo bērzu sulu ražotnē “BIRZĪ” un Brantu muižā, bet Variņu pagastā apmeklēja smiltsērkšķu saimniecību “Amberfarm”.

Sakām lielu paldies uzņēmumiem un privātpersonām, kas laipni un sirsnīgi uzņēma mūsu vācu draugus.

Delegācijas pārstāvji augstu novērtēja Smiltenes sakopto vidi, tīrās ielas, plašās iespējas aktīvai atpūtai un kultūras baudīšanai, labi attīstīto infrastruktūru un viesmīlīgo uzņemšanu.

Informācijai: Smiltenes un Villihas pilsētu sadraudzība aizsākās pirms vairāk kā 25 gadiem ar mērķi attīstīt un uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, pilsētas attīstības nodaļu, skolām un bērnudārziem. 2017. gada 22. jūnijā tika parakstīts līgums par partnerību starp Smiltenes novada domi un Villihas pilsētas pašvaldību Vācijā.