2022. gada 26. sept.
A- A A+
Viegli lasīt
Flower

Atbalsts Ukrainai

Kopš 2022. gada 25. februāra Smiltenes novada pašvaldība koordinē atbalsta sniegšanu Ukrainas pilsoņiem, kas iebraukuši Latvijā un meklē patvērumu.

Jebkādu jautājumu gadījumā, kas saistīti ar norisēm pašvaldībā saistībā ar Ukrainas ģimeņu uzņemšanu, izmitināšanu, atbalsta sniegšanu vai citiem jautājumiem, aicinām sazināties ar Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļu: 

KONTAKTINFORMĀCIJA UKRAINAS PILSOŅU ATBALSTAM SMILTENES NOVADĀ

(Контактна інформація для підтримки громадян України на Смільтенщині) 

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA

  • Uz 15.septembri visā Smiltenes novada teritorijā, kopumā izmitināti 134 patvēruma meklētāji no Ukrainas.

 

  • Katru svētdienu no plkst. 14.00 līdz plkst. 17.00 Ukrainas valsts piederīgajiem ir iespēja apmeklēt Smiltenes Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīcu, Dārza iela 6a, Smiltene, LV-4729.

 

IEDZĪVOTĀJU LĪDZDALĪBA

Naudas ziedošana

Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar Nevalstisko organizāciju palīdzību organizē akūti nepieciešamo preču iepirkumus un piegādi Ukrainas pilsētām, kā arī atbalsta sniegšanu personām, kas izmitinātas Smiltenes novadā. Ja vēlaties sniegt atbalstu medicīnas un citu nepieciešamāko preču iegādei Ukrainas pilsoņiem, aicinām ziedot naudu pašvaldības sadarbības organizācijām: 

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
Reģ. Nr.: 40008090271
Adrese: Dārza iela 8a, Alūksne, LV-4301,Latvija

Konta Nr. LV96UNLA0050019750651 AS “SEB Banka”
Maksājuma mērķis – “Palīdzība Ukrainas tautai”

www.aanf.lv

Nodibinājumam “Alūksnes un Apes novada fonds” ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss kopš 2005.gada 1.augusta. Pamatojoties uz piešķirto sabiedriskā labuma organizācijas statusu, fiziskām un juridiskām personām, veicot ziedojumu nodibinājumam, ir tiesības saņemt ienākuma nodokļa atlaidi:

Juridiskās personas, kuras ir tiesīgas izmantot Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma (12.pants) noteiktās nodokļu atlaides – rezidentiem un pastāvīgajām pārstāvniecībām nodokli var samazināt trīs dažādos veidos. Ziedotājs var izvēlēties tikai vienu no šādiem atvieglojumiem un to piemērot visā pārskata gadā:

  • neiekļaut ar nodokli apliekamajā bāzē ziedoto summu, bet ne vairāk kā 5 % apmērā no iepriekšējā pārskata gada peļņas pēc aprēķinātajiem nodokļiem;
  • neiekļaut ar nodokli apliekamajā bāzē ziedoto summu, bet ne vairāk kā 2 % no iepriekšējā pārskata gadā kopējās darba ņēmējiem aprēķinātās bruto darba samaksas, no kuras veiktas VSAOI;
  • samazināt taksācijas periodā par aprēķinātajām dividendēm aprēķināto UIN par 85 % no ziedotās summas, nepārsniedzot 30 % no aprēķinātās uzņēmumu ienākuma nodokļa summas par aprēķinātajām dividendēm.

Minētie ierobežojumi attiecas uz pārskata gadā veikto ziedojumu kopsummu.

Fiziskās personas, kuras ir tiesīgas izmantot likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteiktās nodokļu atlaides – fiziskas personas apliekamā ienākuma samazinājums par ziedotajām summām nevar pārsniegt 20 % no gūtā apliekamā ienākuma.

Fonds “Ziedot.lv”

Reģ. Nr.: 40008078226

Adrese: Sēlpils iela 2c, Rīga, LV-1007, Latvija

Konta Nr. LV95HABA0551006150241

Banka: AS “Swedbank”

Maksājuma mērķis – “Ukrainas cilvēkiem!”

ziedot.lv

Ukrainas iedzīvotāju vajadzības joprojām tiek apzinātas un atbalsts būs nepieciešams vēl ilgstoši. 

VID SKAIDROJUMS PAR ZIEDOJUMIEM

VID INFORMATĪVS MATERIĀLS PAR NODOKĻU PIEMĒROŠANU


Humānā palīdzība (Apģērbs, pārtika, sadzīves preces) 

Smiltenes novada pašvaldība ir atvērusi 4 ziedojumu vākšanas punktus novada teritorijā:

Apes pilsētas un pagasta apvienības pārvalde

Stacijas iela 2, Ape

Darba laiks: P.O. T.C.P. 8.00-17.00

Tālrunis saziņai par ziedojuma nodošanu 64307218, 26180350.

S. un Sv. iepriekš zvanīt (Liene) 26547110 vai (Mareks) 22036330.

Palsmanes kultūras nams
Darba laiks: P.O.T.C.P. 8.00-17.00
S.10.00-18.00
Tālrunis saziņai par ziedojuma nodošanu 29474697.

Palīdzības punkts “Cilvēks cilvēkam”

Cēsu iela 2b, Rauna

Darba laiks: P.T.C.P.S. 9.00-13.00,O.14.00-18.00.

Tālrunis saziņai par ziedojuma nodošanu 29154762.

Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centrs
Galdnieku iela 10, Smiltene
Darba laiks: P.O.T.C.P. 8.00-17.00
S. 10.00-18.00
Tālrunis saziņai par ziedojuma nodošanu 64774962.

 

Par liela apjoma ziedojumu aicinām sazināties ar kontaktpersonu pašvaldībā + 371 26396436 (Gatis)

Šobrīd ir pietiekams uzkrājums pieaugušo un zīdaiņu apģērbam, nepieciešams apģērbs un apavi pirmsskolas vecuma bērniem

ZIEDOJAMO LIETU SARAKSTS

Apģērbu un apavu pieņemšanu turpina arī SIA “ZAAO”.


Iedzīvotāji, kas izmitina Ukrainas pilsoņus savā īpašumā

PIETEIKUMS ATBALSTA SAŅEMŠANAI PAR UKRAINAS CIVILIEDZĪVOTĀJU IZMITINĀŠANU

Pašvaldībai ir iespēja slēgt 3pusēju līgumu par Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanu privātpersonas dzīvoklī vai daļā, ar šo līguma projektu iespējams iepazīties ŠEIT. 

Privātpersonas, kas labprāt izmitinātu pie sevis Ukrainas valsts piederīgos, aicināti piedalīties cenu aptaujā, kur aizpildot šo veidlapu ir jānorāda konkrēts īres maksas apmērs (piemēram, kas sastāda kopsummu (īre + komunālie  u.c. izdevumi), kā arī jānorāda precīzi dati par privātpersonu, dzīvesvietu un dati par Ukrainas pilsoņiem, ko vēlas uzņemt (ja Ukrainas bēgļu uzņemšana netiek koordinēta caur pašvaldības resursiem). Pēc cenu aptaujas anketas iesniegšanas, pašvaldības pārstāvis sazināsies ar jums, lai vienotos par līguma slēgšanas niansēm jau detalizēti.

Smiltenes novada pašvaldībā par Ukrainas pilsoņu izmitināšanu atbildīgā persona ir Civilās aizsardzības komisijas sekretārs Gatis Bormanis: + 371 26396436;  [email protected] 


Brīvprātīgais darbs 

Smiltenes novada pašvaldība aicina atsaukties brīvprātīgos, kuri ir gatavi palīdzēt saziedoto mantu šķirošanā, tulkošanas darbos, koordinējošos darbos sadarbībā ar pašvaldības speciālistiem un Ukrainas pilsoņiem, būt par atbalsta personām vai transporta nodrošināšanā, kā arī jebkādā citā veidā, lai sniegtu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, kas vēlas uzsākt patstāvīgu dzīvi Smiltenes novadā. 

Nepieciešamības gadījumā pašvaldības pārstāvis sazināsies ar brīvprātīgo, kas norādījis konkrētu atbalsta veidu palīdzības sniegšanai. Brīvprātīgos aicinām pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT. 


Interaktīvā karte par Humāno palīdzību Latvijā

Ņemot vērā ievērojamo kara bēgļu skaitu no Ukrainas, kas ir ieradies un turpina ierasties Latvijā un kuriem ir nepieciešams atbalsts ar jaunas iedzīves veidošanu, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu veido interaktīvu karti par labdarības organizācijām, kas piedāvā humāno palīdzību Latvijā (apģērbs, apavi, mēbeles, higiēnas preces, pārtika). Lūgums nevalstiskajām organizācijām, kuras šobrīd Latvijā sniedz humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, aizpildīt ANKETU.  Anketā sniegtā informācija tiks izmantota interaktīvās kartes izveidei un būs publiski pieejama.
Ja rodas neskaidrības vai nepieciešams precizējums, lūdzu sazināties ar Paulu Zvejnieci no organizācijas “Gribu palīdzēt bēgļiem”, rakstot uz e-pastu [email protected].


Mazo un vidējo uzņēmumu un NVO atbalsta piedāvājumi

Lai veidotu iespēju plašākā mērogā sastapties palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem izveidota aptaujas anketa mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem, kā arī Nevalstiskajām organizācijām, kas ir gatavi iesaistīties jebkāda atbalsta formas nodrošināšanai. Aicinām aizpildīt pieteikuma formu https://ej.uz/piedavajumi_ukrainiem.

NODERĪGI ZINĀT

JA KOPĀ AR UKRAINAS PILSONI IERODAS MĀJDZĪVNIEKS

IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS SMILTENES NOVADĀ

 

Apgāds Zvaigzne ABC, atsaucoties Eiropas Mācību materiālu izdevēju grupas (Educational Publishers group) un tās biedra Ukrainas izdevniecības Раноk aicinājumam, piedāvā arī Latvijā nonākušajiem ukraiņu skolēniem izmantot Ранок sagatavotās mācību grāmatas bez maksas. Izdevniecības Ранок mācību grāmatas PDF formātā ir pieejamas Zvaigzne ABC mācību materiālu platformā 

Izdevniecības Ранок mācību materiālu klāsts var tikt papildināts. Visu norādīto mācību materiālu autortiesības pieder izdevniecībai Ранок. © Ranok Publishing House, Ukraine

 

VSAA informācija PAR PABALSTU BĒRNIEM 

VAS Latvijas Pasts – Ukrainas pilsoņiem ieviesuši būtiskus atvieglojumus pakalpojuma saņemšanai, nodrošinot konta bezmaksas atvēršanu Pasta norēķinu sistēmā un tai par pamatu izmantojot personas identitāti apliecinošu dokumentu ( biometrisko pasi). Vienlaikus naudas pārvedumu pakalpojums uz un no Ukrainas Latvijas Pasta nodaļās patlaban tiek sniegts bez maksas. Tiek izskatītas arī citu pakalpojumu tarifu samazinājuma iespējas Ukrainas pilsoņiem.

 

 

 

PALDIES IKVIENAM PAR SNIEGTO ATBALSTU!

Atbalsts Ukrainai
Valdība atbalsta grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā

Valdība atbalsta grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā

Līdztekus darba attiecībās iesaistītajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, turpmāk ir paredzēts atbalsts arī pašnodarbinātajiem. Tāpat kā nodarbinātības uzsākšanas pabalsts, arī pašnodarbinātības uzsākšanas pabalsts būs vienas minimālās algas jeb 500 eiro apmērā. Pašnodarbinātības uzsākšanas pabalstu izmaksās Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ir reģistrējušies Valsts ieņēmumu dienestā nodokļu maksātāju reģistrā kā pašnodarbinātās personas.

Lasīt vairāk ›

Atbalsts Ukrainai
Par pieejamo aktuālo informāciju saistībā ar atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem

Par pieejamo aktuālo informāciju saistībā ar atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem

Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbojas Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis – “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” – 27 380 380.

Lasīt vairāk ›

Atbalsts Ukrainai
Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots portāls majasbegliem.lv

Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots portāls majasbegliem.lv

Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” izveidojusi portālu majasbegliem.lv. Portālā aicinām pieteikt mājokļus, kuri pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem. Visi materiāli sagatavoti latviešu un ukraiņu valodās.

Lasīt vairāk ›

Atbalsts Ukrainai
Līdz gada beigām sociālo dienestu un bāriņtiesu darbiniekiem pagarina piemaksu par darbu ar Ukraiņu bēgļiem

Līdz gada beigām sociālo dienestu un bāriņtiesu darbiniekiem pagarina piemaksu par darbu ar Ukraiņu bēgļiem

Piemaksu par darba intensitāti vai virsstundu darbu pašvaldību sociālo dienestu un bāriņtiesu darbiniekiem turpinās maksāt līdz 2022.gada 31.decembrim (iepriekš bija paredzēts līdz 30.jūnijam). Par to ceturtdien, 16. jūnijā, nobalsoja Saeima.

Lasīt vairāk ›

Atbalsts Ukrainai
Izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju informatīvā atbalsta centra darba laikā

Izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju informatīvā atbalsta centra darba laikā

Smiltenes novada pašvaldībā Ukrainas civiliedzīvotāju informatīvā atbalsta centrs darbojas piektdienās. 24. jūnijā atbalsta centrā apmeklētāji netiks pieņemti, savukārt nākamā reize, kad centrs tiks atvērts apmeklētājiem, būs 1. jūlijā.

Lasīt vairāk ›