Pašvaldība Sabiedrības līdzdalība
kopbilde ar Ukrainas karogu pie mašīnas, ko vedīs uz Ukrainu

Nepilnu mēnesi Smiltenē, pie tirdzniecības centra “Centrs”, bija novietota automašīna ievainoto transportēšanai, kas jau 22. jūnijā dosies tiešā ceļā uz frontes līniju Ukrainā. Savukārt veikalā atradās nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” labdarības akcijas “Palīdzēsim Ukrainas tautai” projekta “Auto Ukrainai” kastīte.

Akciju Smiltenē organizēja nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību un SIA “Firma Madara 89”, lai vāktu ziedojumus automašīnām, kas vēlāk tiek uzlabotas un nogādātas Ukrainā, palīdzot tās aizstāvjiem cīņā pret Krievijas izvērsto pilna apmērā agresijas karu.

Pirms nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” brīvprātīgo došanās uz Ukrainu, Smiltenē satikās akcijas organizatori, lai kopīgi atvērtu ziedojuma kasti. “Mēs esam ļoti patīkami pārsteigti par smilteniešu lielo atbalstu, iesaistoties labdarības akcijā Ukrainas aizstāvjiem. Ziedojuma kastītē, kas atradās veikalā “top!”, saziedoti 984,39 eiro un 42 lati, ko samainīsim uz eiro,” pateicīgs ir nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” brīvprātīgais Pāvels Čornijs. Ziedojumi notika arī ar bankas pārskaitījumu.

Brīvprātīgie iegūtos līdzekļus izmantos, lai atjaunotu un aprīkotu ziedotās automašīnas atbilstoši tām prasībām, kas noteiktas militāram transportam. Smiltenes centrā esošā automašīna ir jau 45., ko no Latvijas nogādās Ukrainā. “Sestdienas rītā mēs, deviņi brīvprātīgie, kuru vidū ir gan labākais džeza trompetists, orķestra diriģents, zemessargs ar trīsdesmit gadu stāžu, gan arī Ukrainā karojošs latviešu karavīrs, izbrauksim uz Doņeckas apgabalu. Mašīnas nekad nevedam tukšas, tās piepildām ar saziedotajām higiēnas lietām un Latvijas gardumiem – meža gaļas konserviem, rupjmaizi un citiem labumiem –, ko karavīri vienmēr novērtē,” stāsta P. Čornijs. 21. jūnijā brīvprātīgie no Latvijas uz Ukrainu pārvedīs astoņas automašīnas.

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” pateicas Smiltenes novada pašvaldībai un uzņēmumam SIA “Firma Madara 89” par labu sadarbību, kurai būs turpinājums. Plānots, ka labdarības akcija “Palīdzēsim Ukrainas tautai” norisināsies Smiltenes pilsētas svētku “Vasaras vakari Smiltenē” laikā.

Sagatavoja: Santa Sinka, komunikācijas speciāliste