Būvvalde
Īve

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2023” rīkotāji – Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar “Ceresit” – aicina balsot par skatei pieteiktajām 2023. gadā ekspluatācijā nodotajām būvēm, kas ir ieguvums sabiedrībai. No Smiltenes novada konkursā nominācijā “Pārbūve un atjaunošana” piedalās daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs un grupu dzīvokļu ēka “Īve”.

Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs “Īve” ir īstenots Smiltenes novada pašvaldības projekta “Sociālo pakalpojumu infrastruktūras attīstība Smiltenes novadā” un deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros. Tas ir lielākais daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ir Vidzemē, kur pakalpojumus var saņemt pieaugušie ar garīga rakstura un bērni ar funkcionāliem traucējumiem.

Skates žūrija trīs kārtās ir apskatījusi un pēc skates nolikuma kritērijiem novērtējusi septiņdesmit skatei pieteiktās būves astoņās nominācijās no visiem Latvijas reģioniem. Laureāti tiks paziņoti un balvas saņems 2024. gada 22. augustā. Viens no būvju vērtēšanas kritērijiem ir sabiedrības ieguvums.

Šogad skates rīkotāji lūdz ikvienu dot savu vērtējumu kādai no būvēm, lai noteiktu, kura būve pēc sabiedrības vērtējuma ir lielākais ieguvums sabiedrībai. Būve, kas būs ieguvusi visvairāk balsu, summējot balsis balsošanas anketā un skates “Facebook” lapā, saņems skates titulsponsora “Ceresit” balvu.

Balsošana noslēgsies 2024. gada 16. augustā pulksten 16.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar “Ceresit” un 23 profesionālajām nozares sabiedriskajām organizācijām un nozares institūcijām rīkotā skate “Gada labākā būve Latvijā” šogad notiek 26. reizi.

Skates rīkotāju partneri ir 16 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Rīgas Celtniecības koledža, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.

Sagatavoja: Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļa