Smiltene

2024. gada jūlijā Smiltenes novada pašvaldība ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru  parakstīja vienošanos par projekta  Nr. 5.1.1.3/1/23/A/036 “Publiskās ārtelpas attīstība Smiltenē – Smiltenes pilsētas aktīvās atpūtas parks” īstenošanu.

Projekta mērķis ir publiskās ārtelpas attīstīšana Smiltenes pilsētas funkcionālajā teritorijā, uzlabojot dzīves vides kvalitāti un palielinot sabiedrības drošību un veselību. Projekta laikā ir plānots sliktā stāvoklī esošā Smiltenes skeitparka vietā izveidot ilgtspējīgu aktīvās infrastruktūras objektu – “Pump track” trasi, kā arī projekta īstenošanas teritorijā plānots pārplānot un pilnveidot bērnu rotaļu laukumu, veidojot to par mūsdienīgu un daudzfunkcionālu.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks attīstīta publiskā ārtelpa Smiltenes funkcionālajā teritorijā, identificējot primāri svarīgo vietu – Smiltenes bērnu rotaļu laukumu un skeitparku, kur ieguldījumi var sniegt vislielāko atdevi, palielināt sabiedrības drošību, rekreācijas iespējas ārtelpā un uzlabot Smiltenes novada ģimenēm dzīves vides kvalitāti publiskajā pilsētvidē.

Projekta laikā tiks veiktas šādas darbības: demontāžas darbi; asfalta trases (“Pump track”) izbūve; celiņu un laukumu izveide; labiekārtojumu uzstādīšana – atpūtas soliņi, velosipēdu novietne u. c; apzaļumošana; rotaļu iekārtu uzstādīšana mazajos (1–8 gadi) un lielajos (6–14 gadi) laukumos; ārējo elektrotīklu, apgaismojuma, videonovērošanas un inženiertīklu pilnveide un ūdens brīvkrāna uzstādīšana. Projektā iekļautas autoruzraudzības un būvuzraudzības izmaksas.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 735 249,96 eiro, no kurām 485 044,40 eiro ir ERAF finansējums un 250 205,56 eiro ir Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums.

Projektu plānots īstenot līdz 2025. gada 31. decembrim.

Smiltene

Informāciju sagatavoja: Ieva Dille, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja