Pašvaldība
janis simanis

2023. gada 19. oktobra Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē apstiprināts Drustu pagasta pārvaldes jaunais vadītājs Jānis Sīmanis. Amatā viņš stāsies no 2023. gada 13. novembra.

Iepriekšējā Drustu pagasta pārvaldes vadītāja Elīna Judina pārtrauca darba attiecības šī gada septembrī. Konkurss uz vakanto amata vietu norisinājās līdz 27. septembrim un tajā izraudzīts jaunais pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Sīmanis, kas ar domes lēmumu amatā apstiprināts 19. oktobrī. Pašlaik J. Sīmanis Kocēnu apvienības pārvaldē, Dikļu pagastā, veic Īpašumu apsaimniekošanas speciālista pienākumus. Uzrunājot deputātus, viņš bija pateicīgs par doto iespēju atgriezties un strādāt savam novadam.

Jānis Sīmanis savu karjeras un izglītības ceļu uzsācis tieši Smiltenē – pirmā izglītība iegūta Smiltenes tehnikumā, pēc tam – vides aizsardzības jomā iegūts gan bakalaura, gan maģistra grāds Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Savā līdzšinējā pieredzē J. Sīmanis veicis darba pienākumus vairākos Smiltenes novada uzņēmumos ražošanas, pakalpojumu un lauksaimniecības sektorā. Tāpat pieredze iegūta kaimiņu novados – Gulbenes novadā, SIA “Gulbenes nami” Ūdenssaimniecības nodaļas vadītāja amatā un pašreizējā darba vietā Valmieras novada pašvaldībā.

Par pirmajiem uzdevumiem savā darba kārtībā J. Sīmanis saka: “Primāri jāiepazīstas ar esošo situāciju, jāizvērtē prioritātes. Sazināšos ar iepriekšējo pagasta pārvaldes vadītāju un šī brīža pienākumu izpildītāju, lai uzzinātu vairāk par padarīto līdz šim. Organizēšu satikšanos ar iedzīvotājiem. Kā arī, viens no svarīgākajiem aspektiem laukos – ceļiem ir jābūt sakārtotiem.” No iedzīvotāju puses J. Sīmanis vēlētos sagaidīt abpusēju komunikāciju –  priecāsies, ja par pagastā notiekošo, darāmiem darbiem iedzīvotāji vērsīsies pie viņa personīgi, lai situācijas tiktu risinātas veiksmīgāk un operatīvāk.

Domes sēdē priekšsēdētājs Edgars Avotiņš aicināja jauno Drustu pagasta pārvaldes vadītāju aktīvi informēt par pašvaldības piedāvātajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām, lai iedzīvotāji labāk izprastu un paši varētu aktīvi iesaistīties dažādu iniciatīvu īstenošanā. Savukārt izpilddirektora vietniece teritorijas attīstības un sadarbības jautājumos Evija Zurģe aicināja vispirms iepazīt kopienu un atgādināja, ka svarīgi ir, lai komunikācija veidotos abpusēji.

Vēlam, lai Jānim Sīmanim sanāk veiksmīga, ražīga un izaugsmi vērsta darba ikdiena Drustu pagastā!