Smiltenes bibliotēkas kolektīvs ir sagādājis priecīgus brīžus visiem grāmatmīļiem. Rudens sāksies ar īstiem lasīšanas svētkiem, jo 6. septembrī Pieaugušo apkalpošanas nodaļā Dakteru ielā 27 apmeklētājiem piedāvāsim 78 jaunas grāmatas.
Kā ierasts, būs latviešu daiļliteratūra, kopskaitā 17 grāmatas (Z. Daudziņas “Bērnudienas Komunālijā”, S. Kalnietes “Māte sieva. Sieva māte. Meita sieva.”, I. Brantes “Laimes putekļi”, D. Zvirbules “Mans Jēkaba ceļš”, I. Kaijas un G. Grīnumas “Es stāstu visu”, Maijas Stepēnas “Ar zemeslodi plecos”, R. Indriksones “Vienas plaukstas attālumā” u.c.). Bagātīgā klāstā būs pieejama tulkotā ārzemju proza, kopumā 40 daiļdarbi, piemēram, A. Berestas romāns “Pastkarte”, K. Kroftas “Citas vīrs”, K. Senteras “Sākt no jauna”, F. Makfadenas “Mājkalpotājas noslēpums”, K. Mišalonas “Klusā īrniece”, R. Šepetis “Man tevi jānodod”, Dž. Mojas “Kāda cita kurpēs”, O. Pamuka “Mans vārds ir Sarkans” L. Kotas tulkojumā, Ā. Kantēna “Etampas gaišreģis” u.c.
Dzejas dienu mēnesī apmierināti būs dzejas mīļotāji, jo viņus gaidīs I. Rozentāles košs un krāsains “Dvēseles lidojums” un A. Daņiļeviča dzejoļu krājums “Agrīc”.
Līksmot varēs arī detektīvromānu cienītāji. Piedāvājumā būs latviešu detektīvromāni – D. Judinas un A. Nīmaņa “Atspulgs” un R. Bulas “Gulbja zvaigznājs”, kā arī tulkotie detektīvromāni – R. Galbraita “Slapjais kaps”, F. Vargasas “Aizej ātri un atgriezies vēlu”, L. Keplera “Lācars”, V. Makdermidas “1979”, A. M. Ollikainenu “Šūpoles” u.c. aizraujoša un ar aizturētu elpu lasāma detektīvžanra literatūra. Būs spriedzes romāni jeb trilleri un romantiskas grāmatas.
Nozaru literatūras piekritējiem piedāvāsim 21 grāmatu. Starp tām sev saistošu literatūru varēs atrast psiholoģijas, vēstures, filozofijas, politikas, tiesību jomas, dārzkopības, pavārmākslas, medicīnas u. c. nozaru interesenti.
Grāmata, pēc kuras īpaši taujā lasītāji, ir Zanes Daudziņas “Bērnudienas Komunālijā”. Aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa stāsta par savu bērnību zemē Komunālijā, kura eksistē tikai atmiņās. Atceroties bērnību komunālajā dzīvoklī, Zane Daudziņa stāsta: "Tā tāda ļoti nedabīga un mākslīga vide, kurā mēs centāmies kaut kā dzīvot savu dzīvi un kaut kā līdzās pastāvēt. Tajā bija nenormāli daudz visa kā šausmīgi smieklīga un kurioza, jo tie personāži, kas bija salasījušies kopā, bija spilgtas personības, un tur grāmatā arī ir daudz aprakstīti." Grāmata ir mīlestības caurausta, tajā nav smaguma, jo autore uz notikumiem raugās bērna acīm.
Lasītāju kārota un ilgota grāmata ir Sandras Kalnietes “Māte sieva. Sieva māte. Meita sieva.” Vietnē www.lsm.lv stāstīts: “Grāmatā aprakstīti vairāku paaudžu pagātnes notikumi, kas ietekmē galvenās varones Ilzītes dzīvi un izvēles. Sandras Kalnietes jaunākais stāstu krājums "Māte sieva. Sieva māte. Meita sieva." vēsta par dramatiskām pagātnes traumām, kas sagandē dzīvi vairākām dzimtas paaudzēm. Lai arī sākotnēji varētu šķist, ka grāmatā aprakstīts kādas konkrētas dzimtas stāsts, rakstniece norāda, ka galvenās varones Ilzītes dzīves stāstu ietekmējuši notikumi, kas skāruši daudzus Latvijas iedzīvotājus, un jebkura sakritība ar reāliem varoņiem ir nejauša. “
Grāmata, kas izraisīs lasītājiem līdzpārdzīvojumu, viennozīmīgi būs slavenās franču rakstnieces un aktrises Annes Berestas romāns “Pastkarte”, kas vēsta par holokaustu. Grāmatas anotācijā teikts: “2003. gada janvārī Annes ģimene saņem noslēpumainu pastkarti bez paraksta. Tās vienā pusē ir Garnjē operas fotogrāfija, bet otrā – cits zem cita uzrakstīti četri vārdi. Efraims. Emma. Noēmija. Žaks. Četri viņu radinieki, kuri gāja bojā Aušvicā. “Pastkarte” ir romāns par ģimeni, kuru izpostīja holokausts, bet kuru autorei ar mīlestību un stāstīšanas prasmi izdevās paglābt no aizmirstības. Vienlaikus tas ir interesants ģimenes noslēpumu pētījums, emocionāls stāsts par mātēm un meitām un valdzinošs 20. gadsimta Parīzes intelektuāļu un mākslinieku dzīves portretējums.”
Nāciet uz Smiltenes bibliotēkas pagaidu mājām Dakteru ielā 27! Izvēlieties sev kārotu literatūru un sagādājiet sev neaizmirstamu rudeni kopā ar grāmatu! Ikviens tiek laipni aicināts un ir gaidīts Smiltenes bibliotēkā!