Izglītība Pašvaldība
Izglītības pabalsts

Stiprinot atbalstu ģimenēm ar bērniem, Smiltenes novada pašvaldība aicina iepazīties ar atbalsta veidiem un izmantot iespēju pieteikties pabalstiem, jaunajam mācību gadam. Katrs šāds pašvaldības centiens ir atspaids ģimenei.

Aicinām vecākus vērsties Smiltenes novada Sociālajā dienestā, lai saņemtu pabalstus bērnu ēdināšanai un/vai izglītības ieguves atbalstam.

Pabalstu izglītības ieguves atbalstam 30 eiro apmērā piešķir:

• pirmsskolas vecuma bērnam, sākot no piecu gadu vecuma, kurš apgūst obligāto bērna sagatavošanu pamatizglītības ieguvei;
  • izglītojamajiem līdz 21 gada vecumam, kuri iegūst vispārējo vai profesionālo izglītību.

Uz pabalstu var pretendēt ģimenes, kuras Sociālais dienests ir atzinis par trūcīgām vai maznodrošinātām. Iesniegumu pabalsta saņemšanai Sociālajā dienestā var iesniegt līdz 31. oktobrim.

Sociālās palīdzības pabalsti Smiltenes novada pašvaldībā nosaka, ka pabalstu ēdināšanai pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs piešķir Smiltenes novada ģimenēm, kuras savu pamata dzīvesvietu deklarējušas un dzīvo Smiltenes novadā. Tiesības saņemt pabalstu ēdināšanai ir:

• izglītojamajiem pirmsskolas izglītības iestādē, ja tie mācās Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestādē, kuru mājsaimniecībai piešķirts trūcīgais vai maznodrošinātais statuss (100 % apmērā);
  • izglītojamajiem vispārējā izglītības iestādē, kuru mājsaimniecībai piešķirts trūcīgais vai maznodrošinātais statuss (100 % apmērā);
  • izglītojamajiem profesionālajā izglītības iestādē, kuru mājsaimniecībai piešķirts trūcīgas vai maznodrošināts mājsaimniecības statuss (vienam izglītojamajam ne vairāk kā 3 eiro dienā);
  • ēdināšanas pabalstu izglītojamajiem ēdināšanas pakalpojumu apmaksai izglītības iestādēs ar dienesta viesnīcu/nakšņošanu piešķir līdz 100 % apmēram, izvērtējot katru gadījumu individuāli.

Ēdināšanas pabalsts izglītojamajiem vispārējā/profesionālajā izglītības iestādē un/vai pirmsskolas izglītības iestādē tiek pārskaitīts pakalpojumu sniedzējiem, kas nodrošina ēdināšanu katrā konkrētā izglītības iestādē, atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un iesniegtajiem rēķiniem.

Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Smiltenes novada pašvaldībā nosaka

Tiesības saņemt ēdināšanas pabalstu ir izglītojamajiem vispārējā izglītības iestādē 100 % apmērā, ja tie mācās vispārizglītojošās skolās:

• bērniem, kuriem noteikta invaliditāte;
  • daudzbērnu ģimeņu bērniem, ko apliecina derīga Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” un pašvaldības vai valsts reģistros pieejamie dati;
  • aizbildnībā esošiem bērniem.

Tiesības saņemt ēdināšanas pabalstu ir izglītojamajiem profesionālajās izglītības iestādēs, ja tie mācās vispārizglītojošās skolās kādā no valsts akreditētajām  profesionālās izglītības mācību iestādēm (bērni ar invaliditāti, daudzbērnu ģimeņu vai aizbildnībā esoši bērni). Ēdināšanas apmērs šajās izglītības iestādēs nevar būt lielāks par 3 eiro dienā vienam izglītojamam.

Tiesības saņemt ēdināšanas pabalstu izglītojamajiem pirmsskolas izglītības iestādē 100 % apmērā, ja tie mācās Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestādē:

• daudzbērnu ģimeņu bērniem ( “3+ Ģimenes karte”);
  • bērniem, kuriem noteikta invaliditāte;
  • aizbildnībā esošiem bērniem.

Lai saņemtu pabalstus, ģimenēm jāvēršas Sociālajā dienestā, Dārza ielā 11, Smiltenē, un jāaizpilda iesniegums vai sava pagasta pārvaldē pie sociālajiem darbiniekiem. Iesniegumu var aizpildīt un nosūtīt elektroniski uz  e-pasta adresi [email protected]. Jāņem vērā, ka  iesniegumam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Iesnieguma veidlapa atrodama Smiltenes novada pašvaldības tīmekļa vietnē smiltenesnovads.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Iesniegumu veidlapas” – “Iesniegumu veidlapas Sociālajam dienestam”.

Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 64707573 un 28631993 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].

Informē: Ilze Mize, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības nodaļas vadītāja

Sagatavoja: Santa Sinka. Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja