Teritoriju apsaimniekošana
nesakopti kapi, sagāzusies sēta
Foto – LETA

Smiltenes novada pašvaldības kapu komisija jau kopš 2018. gada veic kapu aktēšanu Smiltenes kapsētās. Šogad kapu aktēšana veikta jūnija vidū – 206 kapu vietas apzīmētas kā “Nekopta kapu vieta”.

Nekopto kapu vietu aktēšanu komisija veic vienu reizi gadā, apzīmējot tās ar īpašu marķējumu. Ja piecu gadu laikā ir izveidoti pieci šādi akti, bet uzturētājs tā arī nav pieteicies, līgums par kapavietas uzturēšanu tiek izbeigts pēc sestā gada un uzstādīta zīme ar uzrakstu “Nekopta kapa vieta”. Pēc tam tiek izsūtīti paziņojumi par iespējamu kapavietas uzturēšanas tiesību pārtraukšanu, ja gada laikā netiek uzsākta tās sakopšana. Kapsētas apsaimniekotājs ir tiesīgs šajās vietās veikt jaunus apbedījumus.

Kapsētu uzturēšanu Smiltenes novadā reglamentē pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 28/23. Neskaidrību gadījumā kapavietu uzturētājus vai viņu pilnvarotas personas aicinām vērsties klātienē SIA “Smiltenes NKUP” Pils iela 3a, Smiltenē, vai arī, zvanot uz tālruņa numuru 20007274 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].