daba Kultūra Sabiedrība
Dārzu pērles 2024 laureāti

Smiltenes novada pašvaldība nedēļas nogalē Apē notiekošajos pilsētas svētkos “Apē sanāk!” sumināja īpašumu konkursa “Dārzu pērles Smiltenes novadā 2024” laureātus. Svinīgajā ceremonijā godināti 24 māju, lauku sētu īpašnieki dažādās nominācijās.

Konkursa mērķis ir mudināt Smiltenes novada iedzīvotājus un uzņēmējus savas darba un dzīves vietas sakopšanai un latviskās kultūrvides veidošanai, kā arī noskaidrot sakoptākos īpašumus mūsu novadā. Īpašumu pieteikt varēja pats tā saimnieks vai jebkurš cits novada iedzīvotājs. Dalībai konkursā īpašumus tiesīga izraudzīt arī konkursa vērtēšana komisija, iepriekš to saskaņojot ar objekta saimnieku.

Dārzu pērles 2024” nominācijas un to ieguvēji:

• Nominācijā “Līdzsvars starp dabu un cilvēku” – Bambuļu ģimenes mājas “Birzkalni”, Trapenes pagasts, Smiltenes novads;
  • Nominācijā “Mierpilna ainava kas atveldzē, radot prieku” – Trosku ģimene “Ķekši-2”, Apes pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Ar mīlestību radīts dārzs” – Kristas Kamberkalnes un Rimanta Krievāna ģimenes māja Stacijas iela 16, Ape, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Mazā idille - patvērums no ikdienas steigas” – Auļu ģimene Valkas iela 5, Ape, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Latviska lauku sēta, kur daba runā caur cilvēku” – Gavaru ģimene “Ceriņi”, Virešu pagasts, Līves ciems, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Paaudzēs lolots dārzs” – Guoģu ģimene “Priednieki”, Gaujienas pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Vasaras ziedu bagātība dārzā” – Dominika Kučurjana 'Indriķi'' Trapenes pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Lauku sētas burvība ar radošumu un praktiskumu” – Sintija Purgale 'Lejaskades'', Grundzāles pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “No sirds uz sirdi” – Silvija Zurģe Saules iela 34, Rozes, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Ainaviski iekopts dārzs Raunas upes krastā” – Lilita Blūma Miera iela 3, Rauna, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Cilvēkmīlestība estētiskā vidē” – Pansija “Rauna” Miera iela 8, Rauna, Smiltenes novads.           ​​​
  • Nominācijā “Ainavisks dārza plānojums ar rūpīgu kopšanu” – Ilze Kalniņa “Donas”, Blomes pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Miers dvēselei un bauda acīm” – Burovu ģimene Lavandu dārzs “Vienā mierā Dārza ielā”, Dārza iela 3, Blomes pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Dārzs kā dzirkstošs košums” – Aina Kļaviņa Jaunzellītes, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Miera osta sakoptā vidē” – Pēteris Kokarēvičs Rūnēni, Brantu pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Dārzs piebiris ar brīnumainām pērlēm” – Armands un Inta Elstiņi Līvānu iela 7, Variņu pagasts, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Karaliskais peoniju dārzs” – Velta Elstiņa Līvānu iela 5, Variņu pagasts Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Burvīgs dārzs ar skaistu atpūtas vietu ģimenei paaudzēs” – Duku-Freimaņu ģimenei Valmieras iela 25, Smiltene, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Dārzs kurš saliedē daudzdzīvokļu mājas kaimiņus” – Dakteru 15 pārvalde Dakteru iela 15, Smiltene, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Noslēpumainais dārzs” – Inga Zālīte-Cērūze Dakteru iela 38, Smiltene, Smiltenes novads.
  • Nominācija “Ziedoši kaimiņu dārzi ielas garumā” – Kaija Eglīte, Ābeļu ielas kaimiņi Ābeļu iela 2, Ābeļu iela 4, Ābeļu iela 6, Ābeļu iela 8 Mēri, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Pērlīte pie pērlītes” – Ilva Budeviča “Dimanti”, Bilska, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Jauns dārzs ar krāšņu terasi” – Ingrīda Kalniņa Zvaigžņu iela 6, Bilska, Smiltenes novads.
  • Nominācijā “Dārzu pērle Latvijas laukos” – Bērziņu ģimene “Kraujas”, “Kalna Tomēni”, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads.

Konkursam pieteikto īpašumu izvērtēšanu no 25. jūnija līdz 4. jūlijam veica Smiltenes novada pašvaldības domes apstiprināta komisija šādā sastāvā: deputāte Gita Mūrniece, Raunas pagasta pārvaldes vides dizaina speciāliste Solvita Auziņa, Apes apvienības pārvaldes vides dizaina speciāliste Dina Semjonova, Apes Kultūras centra vadītāja Ilva Sāre, ainavu arhitekte Agija Kukaine un pašvaldības Saimnieciskās nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Una Raiskuma.

Paldies visiem konkursa dalībniekiem un ikvienam, kurš ikdienā veido sakoptu vidi savā sētā un novadā!

Sagatavoja: Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas Komunikācijas speciāliste

''Dārzu Pērles 2024'' apbalvošana