Drošība
Bruņojies ar zināšanām

15. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 15.00 četrpadsmit Latvijas pilsētās – Rīgā, Bauskā, Jūrmalā, Ogrē, Valmierā, Balvos, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā,  Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā – notiks informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs varēs apgūt rīcību krīzes situācijām praktiskās nodarbībās.

“Šī brīža drošības situācijā Eiropā, kad netālu no mūsu robežām notiek Krievijas prettiesiska agresija pret suverēnu valsti un Ukrainas cīņa par savu brīvību, katram ir jāizvērtē sava gatavība un spēja aizsargāt sevi, savus līdzcilvēkus un valsti. Aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju 15. jūnijā apmeklēt informatīvo dienu, lai miera laikā bruņotos ar zināšanām un iegūtu pārliecību par savu spēju pareizi rīkoties dažādās krīzes situācijās,”  aicina aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

“Šobrīd arī katra iedzīvotāja gatavībai ir ļoti būtiska loma kopējā valsts aizsardzībā, jo kara gadījumā Nacionālo bruņoto spēku, tai skaitā, Zemessardzes galvenais uzdevums būs aizstāvēt Latviju un tās iedzīvotājus no ārējā ienaidnieka. Savukārt civilās aizsardzības sistēmas divi galvenie stūrakmeņi kara situācijā ir civiliedzīvotāju pamatvajadzību  nodrošināšana un atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas aizsardzības uzdevumu izpildē,” uzsver Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns.

Katrā norises vietā būs vairākas apmācību stacijas, papildinot iedzīvotāju zināšanas un prasmes par pirmās palīdzības sniegšanu, ārkārtas gadījuma krājumu sagatavošanu, rīcību sprādzienbīstamu priekšmetu, radiācijas vai ķīmisku vielu apdraudējuma gadījumā un uzticamas informācijas iegūšanu. Tāpat vairākās pilsētās varēs uzzināt par pašvaldības Civilās aizsardzības plānu. Informatīvā diena tiks organizēta, izmantojot apļa treniņa principu ar vairākiem apmācību atkārtojumiem.

Dodoties uz pasākumu, iedzīvotāji aicināti arī iepazīties ar materiāliem ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”, kur līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”, kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju: www.sargs.lv/lv/72stundas-

Informatīvās dienas “Bruņojies ar zināšanām” pasākumi notiks: Rīgā, Ziedoņdārzā un Uzvaras parkā; pie Jūrmalas valsts ģimnāzijas sākumskolas, Kauguros, Raiņa ielā 55, Jūrmalā; pie Ogres novada Kultūras centra, Brīvības ielā 15, Ogrē; pie Bauskas novada pašvaldības, Uzvaras ielā 1, Bauskā; pie Valmieras Kultūras centra, Rīgas ielā 10, Valmierā; pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, Brīvības ielā 61C, Balvos; Gulbenes pilsētas stadionā, O. Kalpaka ielā 1A, Gulbenē; Rēzeknes pilsētas Kultūras un atpūtas parkā, Raiņa ielā 29A, Rēzeknē; Andreja Pumpura skvērā, Ģimnāzijas ielā 31, Daugavpilī; pie Krustpils kultūras centra, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī; pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8, Liepājā; Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā; Kuldīgas pilsētas estrādē, Pētera ielā 5, Kuldīgā un Ventspils rātslaukumā.

Pasākumu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un pašvaldībām.