Kultūra Tūrisms
ar dronu nobildēts tepera stadions, kur no cilvēkiem izveidots sanāk! vārds

Smiltenes novads aicina ikvienu vasaras saulgriežu laiku pavadīt kādā no mūsu skaistajām pilsētām un pagastiem. Lai svinētu svētkus, esam sarūpējuši daudzveidīgus pasākumus, kas ļaus izbaudīt notikumus, savijot senās tradīcijas ar mūsdienīgām aktivitātēm.

Šajā nedēļas nogalē Smiltenes novadā notiks dažādi kultūras, sporta un izklaides pasākumi, kas piemēroti visu paaudžu cilvēkiem. Ikvienam izdosies atrast sev piemērotu aktivitāti un  piedzīvot maģiskus mirkļus laikā, kad dienas ir visgarākās, bet naktis – īsākās.

Smiltenes pilsēta un pagasts

21. jūnijā no pulksten 21.00 līdz rīta gaismai vasaras saulgriežu sagaidīšana Līgo kalnā, Smiltenes pagastā, kopā ar folkloras kopu "Rudzupuķe" – maģiskā vasaras nakts burvība pie ugunskura, saulgriežus sagaidīšana ar tautasdziesmām, tradīcijām, rotaļām, dziesmām un dančiem. Ieeja – bez maksas.

22. jūnijā no pulksten 8.00 līdz 15.00 Smiltenes centrā notiks Līgo tirdziņš. Iespēja sarūpēt svētkiem Jāņu zāles un vainagus, amatniecības darinājumus, labumus svētkiem galdam, lauksaimniecības un pārtikas preces, kā arī dzērienus.

Apes pilsēta un pagasts

21. jūnijā pulksten 20.00 Apes Kultūras centrā notiks Jaunlaicenes amatierteātra “Jumts” izrāde. Biļetes cena – 3 eiro.

22. jūnijā pulksten 14.00 Amatu mājas pagalmā notiks Ziedu paklāju darināšanas meistarklase kopā ar Santu Meleci. Dalība jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 28559659 (Ilze). Jāņem līdzi savs Jāņu zāļu vezums (bērza zariņi, smilgas, vībotnes, vīgriezes un citi zaļumi). Dalības maksa – 10 eiro.

22. jūnijā no pulksten 14.00 Amatu mājas pagalmā Līgo svētku noskaņās ar saldajām un sāļajām uzkodām būs “LeKūkas” kafejnīca.

22. jūnijā no pulksten 14.00 Amatu mājas pagalmā notiks AANF labdarības akcijas “Auto Ukrainai” meistarklase, gardumi par ziedojumiem.

22. jūnijā no pulksten 14.00 līdz 17.00 Apes Kultūras centra un Amatu mājas pagalmā būs

mājražotāju Līgo tirdziņš.

22. jūnijā pulksten 22.30 Apes Kultūras centra un Amatu mājas pagalmā – Saulgriežu balle kopā ar grupu “Rolise”. Biļetes cena –7 eiro.

Bilskas pagasts

21. jūnijā pulksten 20.00 Mēru muižas parkā ielīgošanas pasākums – Birzuļu Tautas nama amatierteātra iestudēta R. Blaumaņa joku luga “No saldenās pudeles”, piedalās VPDK “Cīrulis”.

21. jūnijā no pulksten 22.00 Mēru muižas parkā Līgo dziesmu dziedāšana kopā ar Klāvu Gulbi. Ieeja – bez maksas.

22. jūnijā no pulksten 21.00 pie Bilskas ezera ielīgošanas pasākums kopā ar Klāvu Gulbi. Ieeja – bez maksas.

Blomes pagasts

22. jūnijā pulksten 20.00 Jeberlejas estrādē koncertuzvedums “Lopu skaitīšana jeb tiem, kuriem pāri 50” pēc Paula Putniņa lugas motīviem. Piedalās amatierteātris “Branti” un Blomes T/n pašdarbnieki. Pēc izrādes – zaļumballe.

Drustu pagasts

21. jūnijā pulksten 20.00 brīvdabas mākslas telpā “SAVVAĻA” introverts vasaras saulgriežu pasākums ar eksperimentālās etnomūzikas apvienības “Līgas pH3” koncertu un starptautiskā kolektīva “The Black Tent Company” izrādi saulrietā. Pēc koncerta starptautiskas mākslinieku apvienības izrāde-performance “Melnā telts”.

22. jūnijā no pulksten 11.00 sporta laukumā Drustos notiks Līgo skrējiens. Reģistrēšanās no pulksten 10.00. Bērnu trasē starts – pulksten 11.00. Dalībniekiem līdz septiņu gadu vecumam būs jāveic 500 metru gara distance,  8–10 gadus veciem bērniem – viens kilometrs. Tautas trasē starts tiks dots pulksten 12.30,  skrien/nūjo distanču garumi ir 3,5  un septiņi kilometri. Plašāka informācija, zvanot uz tālruņa numuru 20200182. Skrien/nūjo Līgo ietērpā un saņem īpašu balvu no pasākuma organizatora.

22. jūnijā no pulksten 17.00 Drustu brīvdabas estrādē pasākums "Ielīgo Drustos"! – vainagu pīšana, sadziedāšanās, izjāde ar zirgiem, saldā miestiņa dzeršanas sacensības, ugunskura kurināšana. Pulksten 20.00 dejas kopā ar grupu “MERC”. Biļetes cena – 5 eiro.

Gaujienas pagasts

22. jūnijā pulksten 22.00 Gaujienas muižas parkā (lietus gadījumā Gaujienas Tautas namā) notiks “Jāņu balle”, kurā spēlē Andris Skuja. Biļetes cena – 5 eiro, Jāņiem un Līgām ieeja –  bez maksas.

Launkalnes pagasts

22. jūnijā pulksten 17.00 Launkalnes brīvdabas terasē būs skatāma Launkalnes un Brantu pagasta “Pop-up” teātra izrāde “Līgošanas nerātnības”. Biļetes cena – 3 eiro.

Palsmanes pagasts

20. jūnijā pulksten 20.00 Palsmanes brīvdabas notikumu vietā “Zem jumta” (šķūnī) notiks vakarēšana, ielīgojot svētkus – siera degustācijas, vainagu pīšana un rotājumu veidošana, izkustēšanās latviskās rotaļās

Raunas pagasts

23. jūnijā pulksten 23.00 Raunas pilsdrupu estrādē notiks Līgo zaļumballe kopā ar grupu “Putukvass”. Biļetes cena – 5 eiro.

Trapenes pagasts

22. jūnijā pulksten 20.00 Bormaņu muižas parkā Vasaras saulgriežu pasākums kopā ar folkloras kopu “Nāburgi” no Valkas novada. Ieeja bez – maksas.

23. jūnijā pulksten 23.00 sāksies Līgo nakts zaļumballe kopā ar Krūmiņu ģimeni no Alūksnes. Biļetes cena – 7 eiro.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Smiltenes novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.smiltenesnovads.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, platformā X un Instagram.

Informāciju sagatavoja: Santa Sinka, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste