Pašvaldība Sociālā joma
Meza_dienas_2024

Piektdien, 2024. gada 10. maijā, Smiltenes novada Sociālais  dienests  kopā ar saviem klientiem no struktūrvienības “Kārkli” un daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Īve”, šo centru vadītājiem un darbiniekiem, pašvaldības vadības pārstāvjiem un deputātiem piedalījās Labklājības ministrijas rīkotajās “Meža dienās”. Pasākuma laikā Launkalnes pagasta “Vārniņu” mežā iestādīti 2100 jaunu priedīšu zaļākai un ilgtspējīgākai mūsu nākotnei.

Pasākuma mērķis ir iekļaut cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem vietējā kopienā, mazināt aizspriedumus vienam pret otru, kopā izdarot skaistu darbu, piedzīvot gandarījumu un vienotības spēku. Šādu pasākumu Labklājības ministrija rīkoja jau ceturto reizi, un katru gadu tas notiek citā plānošanas reģionā. Taujāta, kāpēc šoreiz izraudzīta Smiltene, Eiropas Savienības fondu departamenta vecākā eksperte sabiedrības informēšanas jautājumos Naula Dannenberga teic: “Šogad bija pienākusi Vidzemes kārta. Smiltene ir nepārprotama Vidzeme, kā arī šī gada sākumā tika atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “Īve”, par ko priecājāmies, un vēlējāmies iepazīstināt tās dalībniekus ar Smiltenes kopienu un ar cilvēkiem. Šogad īpaši priecājos, ka “Īves” un “Kārklu” iemītnieki varēja savstarpēji iepazīties, jo mums katram vajag draugus.”

“Es ne brīdi nešaubos, ka mums izdosies šos 2100 kociņus sastādīt – par to es esmu drošs, pazīstot šos puišus un dāmas, par kuriem nereti sabiedrībā radies nepareizs priekšstats. Visi kopā pēc gadiem septiņiem vai desmit, varbūt septiņdesmit šeit varēsim atbraukt baudīt un atcerēties, ka kopā esam izdarījuši labu darbu – iestādījuši mežu,” uzrunājot klātesošos teica Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Pirms ķerties pie meža stādīšanas, AS “Latvijas valsts meži” pārstāvji klātesošajiem ierādīja, kā tas darāms. Spītējot vēsajam un lietainajam laikam, iestādītas 2100 jaunas priedītes, kas ir līdz šim ir lielākais Labklājības ministrijas organizētajās “Meža dienās” iedēstīto kociņu skaits. Pēc labi padarīt darba ikvienam bija iespēja baudīt pikniku un kopā būšanas prieku, bet par muzikālu baudījumu un labām emocijām visas dienas garumā rūpējās dziedātājs, radio personība Kaspars Markševics.

Labklājības ministrijas