foto

No 2024. gada 12. līdz 13. septembrim Bukarestē norisināsies Interreg Europe programmas 2021.– 2027. gadam projekta “Sharing goals, actions and resources for the mutual benefit of our communities” akronīms “SHARING” (latviski– Mērķu, darbību un resursu dalīšanās kopienu savstarpējam izdevīgumam) atklāšanas pasākums. Tajā klātienē pirmo reizi tiksies projektu partneri un to pārstāvji no Rumānijas Reģionālās attīstības un valsts pārvaldes ministrijas (Rumānija), Ploeuc-L`Hermitages pašvaldības (Francija), Medimurjes apgabala attīstības valsts iestādes (Horvātija) un Reģionālās attīstības dienvidrietumu Oltēnijas aģentūras (Rumānija). Arī Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille un projektu vadītāja Jana Lāce piedalīsies starptautiskajā pasākumā, kurā tiek plānotas dažādas aktivitātes, piemēram, partneru prezentācijas, darbs grupās un tikšanās ar speciālistiem.

Projekta mērķis ir uzlabot esošos politikas dokumentus, lai vietējās pašvaldības, partneri vai to mērķa grupa kļūtu spēcīgāki, daloties pieredzē, resursos un instrumentos, apvienojot zināšanas, lai iegūtu labo praksi, kas saskaras ar tādiem pašiem izaicinājumiem, it sevišķi ņemot vērā tehnoloģiju straujo attīstību un nepieciešamību pielāgoties digitālajai transformācijai. Smiltenes novada pašvaldība šajā Projektā vairāk fokusēsies uz jaunām tehnoloģijām, kas var sniegt ieguldījumu pašvaldības, iestāžu procesu attīstīšanā, padarot tos efektīvākus un sabiedrībai draudzīgākus.

Projekta kopējais budžets ir 184 100 eiro, tai skaitā programmas finansējums ir 147 280 eiro vai 80 %. Valsts budžeta dotācija 18 410 eiro, Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums – 18 410 eiro.

Vairāk informācijas par projektu un tā aktualitātēm atrodamas projekta "Sharing" tīmekļa vietnē

Sagatavoja: Attīstības un plānošanas nodaļa