logo

Pagājušā gada nogalē Smiltenes novada pašvaldība uzsāka divu projektu īstenošanu Bormaņmuižas parka teritorijā: “Bormaņmuižas parka pastaigu takas izveide” un “Bormaņmuižas parka teritorijas labiekārtošana”.

Priecājamies paziņot, ka viens no abiem projektiem ir noslēdzies, proti, plānotā Bormaņmuižas parka pastaigu taka ir izveidota, bruģēta un aprīkota ar diviem soliņiem. Trapenes pagasta iedzīvotāji un viesi ir laipni aicināti taku izmantot kā ikdienas steigā, tā mierīgai pastaigai un atpūtai. Kopējais projekta finansējums ir 19757,11 eiro, no kā Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums ir 17781,40 eiro.

Otrā projekta "Bormaņmuižas parka teritorijas labiekārtošana" realizācija turpinās, jo tas ir plašāks un finansiāli apjomīgāks. Tā ietvaros plānots uzstādīt pontonu tiltu pāri Vidus dīķim, izveidot celiņu no tilta līdz uzkalniņam un dēļu platformu uzkalniņā. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 32980,11 eiro, no kurām Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums ir 29682,10 eiro.

Ar šo projektu palīdzību tiek palielināts vietas potenciāls un pievilcība, kas sekmē dažādu mērķa grupu dzīves kvalitātes uzlabošanos. Labiekārtošana nodrošinās bāzi daudzveidīgāku un jaunu integrētu tūrisma un kultūras pasākumu piedāvājumam. Īstenojot projektus, tiek radīta kvalitatīva vide esošajām un nākamajām paaudzēm, saglabāts un attīstīts dabas un kultūras mantojums, īpašu uzmanību pievēršot vietējas nozīmes valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa “Bormaņmuižas parks” galvenajai vērtībai – oriģinalitātei un unikalitātei.

Projekti tiek īstenoti ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu, izmantojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” finansējumu, un Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Sagatavoja: Attīstības un plānošanas nodaļa