Jauniešu konference

2024. gada 14. maijā Smiltenes Kultūras centrā notika pirmā Smiltenes novada jauniešu konference. Uzklausīt iedvesmas, pieredzes un izzinošus stāstus pulcējās jaunieši no visa Smiltenes novada.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja dalīties ar savu pieredzi, atbildēt uz jautājumiem, piedalīties aktivitātēs un atvērtā diskusijā, lai noskaidrotu, ko Smiltenes novada jaunieši vēlās redzēt nākotnē. Konferenci vadīja Smiltenes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece Anete Esmeralda Aizupiete.

Pirms konferences iedvesmot jauniešus ieradās Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš: “Dažādas pārmaiņas, kas arī mums ir svarīgas kā sabiedrībai, bieži vien iznes jaunieši. Jaunieši ir tie, kas skaļāk mums stāsta un rāda dažādas problemātikas. Jūs visnotaļ visdrosmīgāk runājat par to, ka ir jādomā ko mēs atstāsim nākamajām paaudzēm, jo pēc kāda laika, jūs jau būsiet tie, kas baudīs visus tos augļus, ko mēs pieaugušie tagad esam aiz sevis atstājuši. Ir ļoti svarīgi - dalīties un būt drošiem, iesaistīties procesos un apņemties jauniem izaicinājumiem un veidojiet šo pasauli, šo novadu tādu, kurā jūs labprāt gribētu dzīvot un veidot savas ģimenes, aicināt savus draugus, kuplot un ziedēt šeit – Smiltenes novadā! Liels paldies, ka jūs mums esat, mēs liekam uz jums ļoti lielas cerības. Izturību jums, veiksmi, pacietību, un visnotaļ visiem kopā sanāks!”

Ar savu pieredzi un redzējumu, un iedrošinājumu līdzdalības iespējās, līdz šim paveikto un nākotnes projektiem dalījās eksperte darbā ar jaunatni Kristīne Kode. Nodarbinātības valsts aģentūras Valmieras filiāles vadītāja Agra Spurdziņa iepazīstināja ar iespējām, kas tiek piedāvātas jauniešiem.

Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji Kristers Purviņš un Elizabete Gaile pastāstīja par skolas pašpārvaldi, iespējām, organizētajiem pasākumiem un konkursiem skolā.

Cēsu novada Jauniešu domes, kas arī ir viena no senākajām Jauniešu domēm Latvijā, pārstāves Annija Līce un Emīlija Savicka padalījās ar savu pieredzi jauniešu domē, kā uzdrīkstēties, nebaidīties un runāt par aktuālo.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece Laine Vilciņa dalījās ar Smiltenes novada jauniešu domes izveides mērķiem un uzdevumiem, iepazīstināja ar jaunizveidoto jauniešu komandu. Tā tiekas katru nedēļu, lai drīzumā pārstāvētu Smiltenes novada jauniešu intereses.

Anete Esmeralda Aizupiete sniedza ieskatu par paveikto un aktualitātēm brīvprātīgā darba ietvaros Smiltenes novadā. Tā ir iespēja jauniešiem lietderīgi un vērtīgi pavadīt laiku vasarā, gūt pieredzi, jaunas zināšanas un draugus.

Jaunatnes lietu speciāliste Inga Grizāne informēja par Smiltenes novada pašvaldības izsludināto jauniešu iniciatīvu projektu konkursu, tā nosacījumiem. Viņa iedrošināja griezties pie jaunatnes darbiniecēm pēc atbalsta projekta pieteikumu sagatavošanai.

Pasākums veicināja jauniešu iespēju dalīties ar idejām un mācīties no citiem, attīstīt prezentācijas prasmes, iepazīties ar domubiedriem, veidot draudzību un iespēju tikties atkal.

Konference tika organizēta projekta  “Smiltenes novada jauniešu iespēja būt un gūt” ietvaros. Tajā plānots atbalstīt jauniešu domes izveidošanu un organizēt saliedēšanas pasākumus. Dalības tajos ir bez maksas. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Foto: Agnis Melderis

Notikusi pirmā Smiltenes novada jauniešu konference