Pašvaldība
foto

2024. gada 19. septembrī Smiltenes novada pašvaldības kārtējā domes sēdē deputāti vienbalsīgi par Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju ievēlēja Astrīdu Harju – līdzšinējo priekšsēdētāja vietnieci kultūras un sociālajos jautājumos (“Jaunā Vienotība”).

Domes sēdē piedalījās 13 deputāti – Gita Mūrniece (“Latvijas attīstībai”), Edgars Avotiņš (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”), Inga Ērgle (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”), Mārtiņš Vīgants (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”), Andris Abrāmovs (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”), Raivis Vizulis (“Latvijas attīstībai”), Māris Zālītis (“Latvijas attīstībai”), Otārs Putrālis (“Progresīvie”), Elgars Felcis (“Progresīvie”), Toms Markss (Zaļo un Zemnieku savienība, politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”), Ainārs Mežulis (Zaļo un Zemnieku savienība, politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”), Astrīda Harju (“Jaunā Vienotība”) un Iluta Apine (“Jaunā Vienotība”), kura sēdē piedalījās attālināti, tādējādi esot bez balss tiesībām.

Sēdē nepiedalījās domes deputāti Jānis Āboliņš (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”) un Dainis Aļeksējevs (“Latvijas attīstībai”).

Astrīdu Harju 2021. gadā pašvaldību vēlēšanās Smiltenes novada pašvaldības domē ievēlēja no politiskās partijas “Jaunā Vienotība”, kļūstot par priekšsēdētāja vietnieci kultūras un sociālajos jautājumos. Astrīdai Harju ir vairāk nekā divdesmit gadu pieredze pašvaldības darbā, no tiem 17 gadus kā pašvaldības vadītājai Apes pilsētas ar lauku teritoriju, vēlāk – Apes novadam. No 2017. gada jūnija līdz 2018. gada novembrim viņa bija 12. Saeimas deputāte.

Sagatavoja: Santa Sinka, Komunikācijas nodaļas vadītāja