Vide un infrastruktūra
Jāņukalna estrāde
Pašvaldībai, tāpat kā daudziem iedzīvotājiem, rūp Jāņukalns. Lai jau nākamajā gadā tur atkal varētu notikt pasākumi, esam gatavi iesaistīt Smiltenes iedzīvotāju padomi, sabiedrību, bijušos un esošos smilteniešus, uzņēmējus un sadarbībā ar biedrību “Latvijai un Smiltenei” kopīgi atjaunot skatītāju zonu un brīvdabas estrādes segumu esošajā veidolā.

Smiltenes novada pašvaldība jau vairākus gadus ir strādājusi pie novadniekiem nozīmīgās kultūrvietas – Jāņukalna – teritorijas attīstības projekta, kas paredz atjaunot šo vietu. Diemžēl, ņemot vērā šī brīža finansiālās iespējas un pieejamos resursus un kopējās iecerētā projekta realizācijas izmaksas ir skaidrs, ka šis projekts tuvākajā nākotnē netiks realizēts. Taču pašvaldībai, tāpat kā daudziem iedzīvotājiem, rūp Jāņukalns. Lai jau nākamajā gadā tur atkal varētu notikt pasākumi, esam gatavi iesaistīt Smiltenes iedzīvotāju padomi, sabiedrību, bijušos un esošos smilteniešus, uzņēmējus un sadarbībā ar biedrību “Latvijai un Smiltenei”  kopīgi atjaunot skatītāju zonu un brīvdabas estrādes segumu esošajā veidolā.

Tāpēc visus, kuriem ir nozīmīgs Jāņukalns un kuri būtu gatavi darboties kopīgam mērķim, atbalstot šo ieceri ziedojuma, materiālu vai darbaspēka veidā, aicinām uz klātienes tikšanos 8. oktobrī pulksten 15.00 Smiltenes novada pašvaldības domes sēžu zālē Dārza ielā 3, Smiltenē.

Tikšanās laikā Smiltenes novada pašvaldības vadība informēs par savu redzējumu, lai kopā mēs varam padarīt Jāņukalnu par vietu, kur Smiltenes iedzīvotāji un viesi varētu baudīt kultūras pasākumus, koncertus, zaļumballes un daudz ko citu. Gluži kā senāk, kad vasaras sezonā uz pasākumiem Jāņukalnā ieradās cilvēki pat no attālākām Latvijas vietām.

Lai rastu iespēju uzzināt pašvaldības piedāvājumu bijušajiem smilteniešiem un visiem, kam sirdij tuvs ir Jāņukalns, bet nav iespēja 8. oktobrī ierasties uz klātienes tikšanos, tiks nodrošināta iespēja būt klātesošiem tiešsaistē. Aicinām iedzīvotājus rakstīt uz e-pasta adresi modris.apsitis@smiltenesnovads.lv, lai saņemtu “Zoom” saiti uz pasākumu.

Jebkurš atbalsts – finansiāls vai praktisks – būs būtisks ieguldījums ceļā uz Jāņukalna atdzimšanu. Lūdzam atsaukties visus, kuri var un vēlas atbalstīt šo vietējai sabiedrībai nozīmīgo ieceri.

Jāņukalna estrāde
Foto: Santa Sinka