Kultūra Tūrisms Vide
Smiltene

Sagaidot Smiltenes pilsētas svētkus “Vasaras vakari Smiltenē”, kas norisināsies no 2024. gada 15. līdz 21. jūlijam, Vecajā parkā un pilsētas centrā lielformāta stendos izvietoti novadnieku stāsti.

Laikā posmā no 28. maija līdz 9. jūnijam Smiltenes novada pašvaldība izsludināja stāstu akciju “Mans vasaras vakars Smiltenē”, kurā aicināja ikvienu novadnieku vai viesi dalīties savā stāstā par vasaras vakaru/-iem Smiltenē. Stāsti atdzīvojušies ne tikai pilsētvides elementos, bet tiks izstāstīti audiovizuālā performancē “Mans vasaras vakars Smiltenē”, kas notiks 16. jūlijā pulksten 18.00  Vecā parka brīvdabas estrādē. Pie Vidusezera skanēs Smiltenes iedzīvotāju stāsti par vasaras vakaru atmiņām – iepazīšanos, mīlestību un jaunu draudzību sākumu. Audio ierakstā būs dzirdama arī laikmetīgās improvizācijas trio “Alea” oriģinālmūzika – Agnija Ābrama (balss, flauta), Lauma Matule (balss, tradicionālā kokle) un Liāna Linde (akordeons). Ansambļa nosaukums “Alea” (spēle – no latīņu valodas) simbolizē laikmetīgās improvizācijas būtību. Tas ir kaut kas neparedzams, spēle ar iespējām un nejaušībām. Katrs priekšnesums ir absolūti īpašs un neatkārtojams, jo tiek radīts tieši te un tagad, iedvesmojoties no laika, telpas, publikas, kā arī ļaujoties emocijām. Stāstus un mūziku papildinās kustību perfomance: Beatrise Anda Ozoliņa, Izolde Bernadeta Ozoliņa, Lizete Leontīne Bērziņa un Loreta Šperliņa-Priedīte.

smiltene

Foto: Santa Sinka

Sagatavoja: Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas Komunikācijas speciāliste