Vide Vide un infrastruktūra
smiltene

No 18. jūlija Smiltenes iedzīvotājiem un apmeklētājiem būs pieejami divi jauni viedie soliņi un skārienjūtīgs informatīvais ekrāns. Viedās tehnoloģijas ir jauns un inovatīvs papildinājums pilsētas infrastruktūrai, sniedzot iedzīvotājiem un viesiem iespēju izbaudīt mūsdienīgas tehnoloģijas ikdienā.

Viens no soliņiem, kopā ar ekrānu ir uzstādīts pilsētas centrā, bet otrs – bērnu rotaļu laukumā Mūrnieku ielā 2. Soliņi un info ekrāns ir aprīkoti ar vairākiem noderīgiem un ērtību uzlabojošiem risinājumiem:

• Bezmaksas Wi-Fi – viedajos soliņos sniedz iespēju ikvienam pieslēgties publiskajam internetam un ērti pārlūkot tīmekli.
  • Uzlādes iespējas – soliņi ir aprīkoti ar USB pieslēgvietām un bezvadu uzlādes punktiem, kas ļauj uzlādēt mobilos telefonus un citas viedierīces, kas ir īpaši noderīgi tiem, kas ir ceļā.
  • Energoefektivitāte – viedie soliņi darbojas ar saules enerģiju, kas ne tikai samazina elektrības patēriņu, bet arī veicina videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanu.
  • Ātra informācijas piekļuve – skārienjūtīgais ekrāns ļauj ātri piekļūt aktuālai informācijai par pilsētas notikumiem, ziņām un pakalpojumiem.

Smiltenes novada pašvaldība šajā projektā piedalās vairākās aktivitātēs. Līdz šī gada augusta beigām, tiek apzināti un aicināti publiskā sektora iestādes un pakalpojumu sniedzēji no visa Baltijas jūras reģiona iesniegt savus aktuālākos izaicinājumus hakatonam "Hack the Future: 24h prāta vētra publiskā sektora pakalpojumu risinājumiem", kas oktobrī norisināsies Kauņā, Lietuvā.

Tāpat projektā šobrīd tiek izstrādāta un tuvākajā nākotnē tiks publiskai testēšanai piedāvāta jauna AR/AI platforma, kas sniegs informāciju par tūrisma un pakalpojumu punktiem Smiltenē. Platforma tiek veidota izmantojot jaunākās tehnoloģijas – paplašināto realitāti un mākslīgo intelektu. Šī platforma palīdzēs gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem vieglāk orientēties pilsētā un atrast interesantākos apskates objektus un pakalpojumus interaktīvā veidā, izmantojot savas viedierīces.

Smiltene ir zaļa pilsēta ar sabiedrību, kas atvērta inovatīviem risinājumiem. Mēs ceram, ka šie vides jauninājumi uzlabos Smiltenes iedzīvotāju un viesu ikdienu, padarot pilsētu vēl pievilcīgāku, viedāku un modernāku, saglabājot tradīcijas un latviskumu. Aicinām iedzīvotājus un viesus saudzīgi izmantot šos tehnoloģiskos risinājumus, lai tie kalpotu ilgstoši un būtu pieejami ikvienam.

Soliņi un informatīvais ekrāns uzstādīti par projekta “3 I solutions for PS” līdzekļiem. Vairāk par pašu projektu informācija pieejama pašvaldības tīmekļvietnē un Interreg BJR programmas tīmekļvietnē.

Smiltene

Informāciju sagatavoja: Smiltenes novada Attīstības un plānošanas nodaļa