Drošība
foto par drošību ūdenī
Tepera ezers

Sākoties vasarai, cilvēki silto laiku vairāk izvēlas pavadīt ūdenstilpju tuvumā. Lai atpūta pie un uz ūdens ikvienam būtu droša un patīkama, Smiltenes novada Pašvaldības policija atgādina, kas jāņem vērā, atrodoties ūdenstilpju tuvumā. Vecākus aicinām drošības jautājumus pārrunāt ar bērniem.

Izvēloties drošu peldvietu, jāpievērš uzmanība, lai tās krasts būtu lēzens un ar cietu pamatni. Jāskatās, lai peldvieta nav aizaugusi un tā ir viegli pieejama, un tajā peldas arī citi cilvēki. Atrodoties pie jebkuras ūdenstilpes, vienmēr to vispirms izstaigājiet - svarīgi saprast, kāda ir gultne, kur mainās dziļums un kādas ir straumes. Drošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās un vietās, kas tam ir īpaši izveidotas un labiekārtotas.

• Drošas peldēšanas priekšnosacījumi
    • Nepeldies viens! Atceries - ja līdzās ir citi cilvēki, apdraudējuma gadījumā viņi spēj palīdzēt, piemēram, zvanot 112.
    • Nepeldies stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā! Ņem vērā, ka diennakts tumšais laiks nav piemērots peldēšanai, jo, aizpeldot tālāk no krasta, var apjukt un zaudēt orientēšanās spējas.
    • Nepārvērtē savus spēkus! Dižošanās ar to, ka vari aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt pāri upei, nav tā vērta, lai riskētu ar savu dzīvību.
    • Neej peldēties, ja esi pārkarsis! Ja esi ilgi uzturējies saulē un vēlies iet peldēties, ūdenī ieej lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus!
    • Obligāti uzvelc glābšanas vesti, vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli!
    • Ja ūdenī atrodas bērns, tad viņš ir nepārtraukti jāuzrauga!
    • Ja pie mājas ir dīķis, baseins vai aka, tie ir jānorobežo tā, lai bērni vieni paši klāt netiktu, un mazulis obligāti nepārtraukti jāuzrauga.
    • Ūdenī nevajag nepamatoti saukt: "Palīgā! Slīkstu!" Situācijā, kad tiešām būs vajadzīga palīdzība, neviens vairs nepievērsīs uzmanību.

Vecākiem jāatceras, ka došanās pie ūdens ar savu bērnu nav atpūta. Bērns ir jāpieskata nepārtraukti, tāpat ir būtiski bērnam iemācīt, ka viņš viens pats pie ūdenstilpēm iet nedrīkst.

Aizliegts:

• peldēties alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē;
  • lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta, ja neesi izpētījis ūdenstilpes gultni;
  • atstāt bērnu pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir ūdenstilpe;
  • peldēties ūdenstilpēs, kur tas ir aizliegts.

Informē: Smiltenes novada Pašvaldības policija

Sagatavoja: Diāna Valtere, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste