Projekti

No 2024. gada 27. līdz 28. maijam Polijā notika divu dienu projekta “3 I solutions for PS” konsorcija tikšanās, kurā piedalījās arī Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji.

Tikšanās laikā tika apmeklēta Radomas pilsēta, kur notika gan diskusijas par pilotprojekta īstenošanas gaitu, gan iepazīšanās ar uzņēmuma “AR-GO lab Oy” piedāvātajiem viedajiem risinājumiem, kas paredzēti pilotprojekta īstenošanai Radomā. Uzņēmums ir projekta partneris un eksperts viedo risinājumu jomā.

Tāpat Radomā norisinājās hibrīdvebinārs “Kā publiskie pakalpojumi var gūt labumu no inovatīviem risinājumiem”, kuras laikā eksperti no Polijas, Lietuvas, Latvijas un Somijas dalījās pieredzē par progresīvu tehnoloģiju ieviešanu pilsētu pievilcības celšanā, kā arī par mūsdienīgu rīku un tehnoloģiju pielietojumu publiskajā sektorā. Latviju pārstāvēja Vidzemes Augstskolas Maģistra līmeņa studiju programmas “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas” direktors Edmunds Jansons, kurš uzstājās ar prezentāciju.

Vizītes otrās dienas laikā Varšavā notika diskusija par turpmākajām projekta aktivitātēm, tostarp par oktobrī plānoto hakatonu Kauņā, kā arī par Smiltenes novada pašvaldības paveikto pilotprojekta aktivitāšu ieviešanā Smiltenē.

Smiltenes novada pašvaldības dalība projektā “3 I solutions for PS” ļauj ieviest inovatīvus risinājumus, kas palīdzēs uzlabot informācijas pieejamību iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un veicinās Smiltenes attīstību, kļūstot mūsdienīgākai un pievilcīgākai.

Šovasar Smiltenē plānots uzstādīt divus viedos soliņus ar paplašinātās realitātes (AR) piekļuves punktiem, kas piedāvās 360 grādu panorāmas skatu, informāciju par tūrisma objektiem, navigāciju un citu informāciju par pilsētas pakalpojumiem.